Kraliçe Elizabeth kabul etti: Harry ve Meghan'ı tamamen destekliyoruz

Kraliçe Elizabeth kabul etti: Harry ve Meghan'ı tamamen destekliyoruz
23:30 13.01.2020 | 120 kere okundu | Dünya

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Prens Harry ve Meghan Markle ile çiftin kraliyetteki resmi görevlerinden ayrılma kararına yönelik bir 'geçiş dönemi' konusunda anlaştı. Geçiş dönemi sırasında Sussex Dükü ve Düşesi İngiltere ve Kanada'da zaman geçirecek.

İngiltere Kraliyet ailesinin üyeleri bugün Sandringham'da Kraliçe 2. Elizabeth'in de katıldığı bir zirve gerçekleştirdi. Zirvenin gündeminde ise kraliyetteki üst düzey görevlerinden ayrılarak, finansal olarak bağımsız olmak isteyen Sussex Dükü Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan Markle vardı.

Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Harry ve eşi Meghan Markle için Sandringham'daki zirveden sonra yaptığı açıklamada "geçiş dönemi"ni kabul etti.

 

'Saygı duyuyoruz'

 

Açıklamaya göre, kraliyet ailesinin Sussex Dükü ve Düşesi'nin geleceği hakkında 'çok yapıcı tartışmalar yapıldı' ve Dük ile Düşes'in Kanada ve İngiltere'de zaman geçireceği bir geçiş dönemi olacağına karar verildi.

Kraliçe tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Ailem ve ben Harry ve Meghan'ın genç bir aile olarak yeni bir hayat yaratma arzusunu tamamen destekliyoruz. Onları tam zamanlı çalışan Kraliyet Ailesi Üyeleri olarak görmeyi tercih etsek de, ailemizin değerli bir parçası olarak onların daha bağımsız bir hayat yaşama isteklerine saygı duyuyoruz. Bunlar ailemin çözmesi gereken karmaşık konular ve yapılması gereken daha çok iş var, ancak önümüzdeki günlerde nihai kararların alınmasını istedim."

Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle geçen hafta Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden çekilmek istediklerini açıklamışlardı.

 


Dünya
Haberler