Prens William ilk kez konuştu - Harry ile bağlarımız koptu

Prens William ilk kez konuştu - Harry ile bağlarımız koptu
10:28 13.01.2020 | 303 kere okundu | Dünya

Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın kraliyet ailesinden ayrılma kararı sonrası tahtın varislerinden Prens William ilk kez konuştu. Kardeşiyle bağlarının koptuğunu söyleyen Prens, artık onu koruyamayacağını söyledi.

Kraliyet ailesi ve tüm dünyayı şaşkına çeviren Prens William ile Sussex Düşesi Meghan Markle'ın kraliyet ailesinden ayrılma kararıyla ilgili yankılar ve teoiler sürerken, Prens Harry'nin evliliğinden sonra sık sık kardeşiyle ters düştüğü söylenen Prens William ilk kez konuştu.

İngiliz basını William'ın bir arkadaşına yaptığı açıklamaya yer verdi. Buna göre, Prens William kardeşiyle olan yakın ilişkisinin darmadağın olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve "Hayatım boyunca kardeşime sarıldım, onu korudum ancak artık bunu yapamıyorum. Bağlarımız koptu, üzgünüm. Tüm yapabildiğimiz bu, tüm yapabildiğim bu, onları desteklemeye çalışmak ve zamanın bizim aynı sayfadaki şarkıyı söyletmesini ummak. Herkesin aynı takım oyununu oynamasını istiyorum" dedi.

"BANA MAİL AT"

Meghan Markle'ın Disney ile seslendirme anlaşması yaptığı açıklanmıştı. Ancak Prens Harry'nin Aslan Kral prömiyerinde Disney'in CEO'su Bob Iger'a "Eşim seslendirmeyle ilgileniyor" dediği ortaya çıktı. O anların görüldüğü videoda Iger ise "Gerçekten mi denemek isteriz" diyor. Prömiyerin sonunda ise Iger'in, Markle'a "Bana mail at" demesi de dikkat çeken detaylardan...

'ÜST DÜZEY' TOPLANIYORLAR

Çiftin, kraliyet ailesinin üst düzey üyeliğini bırakacaklarını açıklamaları sonrasında, gözlerin çevrildiği Kraliçe 2. Elizabeth'ten ilk adım geldi. Kraliçe'nin Harry ve Meghan krizini çözmek için bugün "aile toplantısı" yapacağı, toplantıya Kraliçe, Galler Prensi Charles, Cambridge Dükü William ve Sussex Dükü Harry katılacağı duyuruldu.

Kraliyet ailesinin 3 kuşağının bir araya geleceği aile toplantısı, Kraliçe'nin mülkünde düzenlenecek. Kraliyetin bir aile toplantısı ilk defa kamuoyuna açıklandı. Harry ve Meghan'ın ailenin Whatsapp grubundan çıktığı da öğrenildi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun, çiftin kraliyetten ayırılma haberini kraliçeden önce bildiği, çiftin Trudeau'ya Kanada'ya taşınma fikrini geçen yıl söylediği iddiaları yer aldı.  


Dünya
Haberler