Ukrayna'da azot fabrikasındaki patlama, gökyüzünü turuncuya boyadı

Ukrayna'da azot fabrikasındaki patlama, gökyüzünü turuncuya boyadı
01:00 22.07.2021 | 14 kere okundu | Dünya

Ukrayna'nın Rivne kentindeki turuncu bulutların nedeni, kısa süre sonra anlaşıldı. Gökyüzünü turuncuya boyayan olayın, azot fabrikasındaki patlama olduğu bildirildi.

Ukrayna'nın Rivne kentinde yaşayanlar, gökyüzünü bir anda kaplayan turuncu bulutlar nedeniyle panik yaşadı. Kısa süre sonra patlamanın azot fabrikasındaki patlamadan kaynaklandığı açıklandı.

KENT MERKEZİNE DOĞRU İLERLEMEYE BAŞLADI

Ukrayna'nın Rivne Oblastı'nın Rivne kentinde yer alan "Rivneazot" isimli azot fabrikasında patlama meydana geldi. Yaşanan patlamanın ardından fabrikadan yükselerek gökyüzünü kaplayan turuncu dumanlar, rüzgarın da etkisiyle kent merkezine doğru ilerlemeye başladı.

 

ÇALIŞANLAR BÖLGEDEN TAHLİYE EDİLDİ

Rivne Oblastı Valisi Vitaliy Koval konuya ilişkin yaptığı açıklamada, meydana gelen patlamada herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığını ve fabrikadaki çalışanların ise bölgeden tahliye edildiğini duyurdu.

PATLAMAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Rivneazot fabrikasının bağlı olduğu Group DF şirketi tarafından yapılan açıklamada, patlamanın fabrikada nitrik asit atölyesindeki bir boru hattında meydana geldiği, fakat patlamanın nedeninin ise henüz belirlenemediği ifade edildi. Patlamanın sonucunda ortaya çıkan turuncu duman buluntunun ise çevredeki vatandaşlara herhangi bir hayati tehlike oluşturmadığını belirten Group DF, vatandaşların pencerelerini bile kapatmalarına ihtiyaç olmadığını vurguladı.

Ukrayna polisi tarafından yapılan açıklamada ise, patlamanın ardından polis ekiplerinin olay yerine sevk edildiği ve patlamaya ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Ukrayna'da azot fabrikasındaki patlama, gökyüzünü turuncuya boyadı


Dünya
Haberler