Kripto Tosuncuk'la ilgili çember daraldı: Operasyonda geri sayım başladı

Kripto Tosuncuk'la ilgili çember daraldı: Operasyonda geri sayım başladı
04:00 16.05.2021 | 61 kere okundu | Dünya

Kripto para borsasını sarsan Thodex vurgununa ilişkin yürütülen soruşturmada önemli detaylar bir bir gün ışığına çıkıyor. Son olarak Arnavutluk'a kaçan kırmızı bültenle aranan firari Faruk Fatih Özer'in yakalanmasına ilişkin operasyonun birkaç gün içinde yapılacağı iddia edildi. Yakalandığı anda adli makamların karşısına çıkarılacak olan Özer'in, işlemlerin ardından İnterpol'e teslim edileceği ve 48 saat içinde Türkiye'ye iade edileceği aktarıldı.

Yaklaşık 400 bin kişiyi dolandırdı, 108 milyon dolarla kayıplara karıştı. Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer halen firarda.

OPERASYON 4 ÜLKEDE DEVAM EDİYOR

Arnavutluk'taki operasyona destek için giden Türk polisi geri döndü. Gözler şimdi, bu ülkeden gelecek açıklamaya çevrildi. Faruk Fatih Özer'i yakalamak için başlatılan operasyon Başkent Tiran merkezli 4 ülkede devam ediyor.

 

TRT Haber'in üst düzey emniyet kaynaklarından aktardığına göre, operasyonun birkaç gün içinde tamamlanması planlanıyor.

İADESİ 48 SAAT İÇİNDE YAPILACAK

Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

Kırmızı bültenle aranan Özer'in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol'e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye'ye iadesi gerçekleşecek.

Kripto Tosuncuk'la ilgili çember daraldı: Operasyonda geri sayım başladı


Dünya
Haberler