Bayraktar Akıncı TİHA, kritik bir eşiği daha geçti

Bayraktar Akıncı TİHA, kritik bir eşiği daha geçti
08:11 23.08.2020 | 2142 kere okundu | Teknoloji

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA kritik bir eşiği daha geçti. Bayraktar AKINCI TİHA’nın devam eden testleri kapsamında PT-1 olarak adlandırılan ilk prototipi yüksek irtifa testini başarı ile geçti.

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA kritik bir eşiği daha geçti. Bayraktar AKINCI TİHA’nın devam eden testleri kapsamında PT-1 olarak adlandırılan ilk prototipi, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı ’nda yer alan Bayraktar AKINCI Uçuş ve Eğitim Merkezi ’nde gerçekleştirilen Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Testi’ni başarıyla tamamladı. 

30 BİN FEET’İ GEÇTİ 

Bayraktar AKINCI TİHA PT-1, geceden başlayan hazırlıkların ardından Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Testi kapsamında saat 06.16’da havalandı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ’ın yönetiminde gerçekleştirilen ve 30 bin feet irtifanın geçildiği uçuş, 3 saat 22 dakika sürdü. Bayraktar AKINCI TİHA, gökyüzünde gerçekleştirilen testlerin ardından saat 09.38’de başarıyla indi. İki prototiple devam eden testlerde Bayraktar AKINCI TİHA, böylece 5’inci başarılı uçuşunu gerçekleştirdi.


Teknoloji
Haberler