Pakize Akbaba’dan Selahattin Demirtaş tepkisi

Pakize Akbaba’dan Selahattin Demirtaş tepkisi
00:14 13.01.2020 | 155 kere okundu | Memleket

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, şehit çocuklarının fotoğraflarının yer aldığı bir video paylaşarak, Selahattin Demirtaş'a Barış Ödülü verilmesine tepki gösterdi.

Sosyal Demokrasi Vakfı’nın, ‘terör örgütü propagandası’ ve ‘silahlı terör örgütü kurma ya da yönetme’ suçlarından tutuklu yargılanan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü” verilmesi tartışmalara neden oldu.

Skandal ödüle tepkisini Twitter hesabından gösteren Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, terör örgütü PKK’nın şehit ettiği askerlerimizin, evlatlarının yer aldığı bir video paylaştı.

Videonun baştan sona kadar izlenmesini isteyen Akbaba, “Bu çocukları babasız bırakan Apo’nun siyasi sözcüsü Selahattin Demirtaş’ın ‘Barış elçisi’ olduğu masalını bu çocukların gözlerinin içine bakıp da anlatabilecek misiniz, söyleyin de bilelim” ifadelerini kullandı.

 

https://twitter.com/Pakize_Akbaba/status/1216318023495274501

 

CHP’LİLER DEMİRTAŞ TİYATROSUNDA

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı öyküden uyarlanan tiyatro dün İstanbul’da, Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenmişti.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kadir İnanır da oyunu izledi.

 

GEÇEN HAFTA KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

2017 yılında CHP’nin etkinliklerinde konuşma yapan Pakize Akbaba, 6 Ocak’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü.


Memleket
Haberler