"Emniyet müdür yardımcısı polisi dövdü" iddiasına EGM'yi harekete geçirdi

"Emniyet müdür yardımcısı polisi dövdü" iddiasına EGM'yi harekete geçirdi
13:00 13.10.2021 | 12 kere okundu | Memleket

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara'da bir emniyet müdür yardımcısının polis memurunu dövdüğü yönündeki iddia sonrası soruşturma başlatıldı.

Sosyal medya platformlarında yer alan bir iddiada, emniyet müdür yardımcısının polis memuruna şiddet uyguladığı öne sürülmüştü. Söz konusu iddiayla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Müdürlük, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade etti.

"KAHRAMANKAZAN'DA MEYDANA GELDİ"

Emniyet Genel Müdürlüğünce söz konusu olay hakkında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

"12 Ekim 2021 tarihinde bazı sosyal medya platformları ve basın yayın organlarında yer alan 'Ankara'da bir emniyet müdür yardımcısı ile bir polis memuru arasında geçen olay' ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Bahse konu olayın, 26.11.2020 tarihinde Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde meydana geldiği, Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma sonucu, dosyanın işleme konulmamasına dair karar verildiği, ayrıca konu ile ilgili olarak Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 19.03.2021 tarihinde KVYO (karar verilmesine yer olmadığına) kararı verildiği anlaşılmıştır.

"SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Söz konusu personelin, Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına yapmış olduğu itiraz neticesinde ise Başsavcılık tarafından 14.09.2021 tarihinde 4483 sayılı kanun kapsamında Ankara Valiliği'nden soruşturma izni talep edilmiş olup, Valiliğin 29.09.2021 tarihinde Genel Müdürlüğümüze intikal eden talebi doğrultusunda gerekli soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir."

 Emniyet müdür yardımcısı polisi dövdü iddiasına EGM'yi harekete geçirdi


Memleket
Haberler