Samsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 2 yaralı

Samsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 2 yaralı
12:30 16.05.2021 | 75 kere okundu | Memleket

Samsun’da 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı silahlı çatışmanın ardından iki ayrı hastanenin önünde çıkan olaylarda 1’i polis, 3’ü bekçi 4 güvenlik görevlisi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde silahlı çatışmada Muhammet Kıcır (28) ile karşı tarafından F.K.(40) ile kardeşi E.K.(28) yaralandı. Muhammet Kıcır kaldırıldığı Gazi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybederken, bacaklarından yaralanan F.K. ve E.K. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alandı.

Ölen Muhammet Kıcır'ın yakınları Gazi Devlet Hastanesi'nde taşkınlık yapınca hastaneye takviye polis ekipleri sevk edildi. Bu sırada polis taşkınlık yapanlara müdahale edince 1'i polis 2 bekçi yaralandı. Ölen gencin yakınları bu kez yaralıların bulunduğu Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi. Hastane önünde geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri ile grup arasında arbede yaşandı. Burada da 1 bekçi ile 1 ölen gencin yakını arbede sırasında yaralandı.

Polis silahlı saldırıda yaralanan kardeşleri hastanedeki tedavilerinin tamamlanmasının ardından tekerlekli sandalye ile gizlice kaçırdı. Morgun yanından polis aracına bindirilen F.K. ve E.K. Samsun Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Memleket
Haberler