Ankara dahil 42 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kalkıyor

Ankara dahil 42 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kalkıyor
04:00 02.03.2021 | 34 kere okundu | Memleket

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası alınan kararları tek tek duyurdu. Akşam saat 21.00'dan sabah 05.00'e kadar uygulanan sokağa çıkma yasağı tüm illerde devam ederken, Ankara dahil 42 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı artık olmayacak. Diğer illerde ise sadece pazar günü sokak kısıtlaması olacak.

Türkiye'nin merakla beklediği normalleşmeye ilişkin yeni kararlar alındı. Risk durumunu gösteren haritada, iller risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı.

Buna göre; akşam saat 21.00'dan sabah 05.00'e kadar uygulanan sokağa çıkma yasağı tüm illerde bir süre daha devam edecek. Herkesin merak ettiği hafta sonu yasağı ise mavi ve sarı listede olan iller için bitti. AnkaraBursaİzmirAdanaDiyarbakırEskişehirSivas başta olmak üzere 42 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı artık olmayacak. Diğer illerde ise sadece pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

 

İşte hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı iller;

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ)

UşakŞanlıurfaMardinŞırnakHakkariSiirtBatman, Diyarbakır, BitlisVanBingölMuşAğrı, Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI)

Bursa, ManisaAydınDenizliIsparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, ÇankırıKarabükBartınKastamonuÇorumYozgatKırşehirNevşehir, Adana, HatayGaziantepKahramanmaraşMalatya, Sivas, ElazığTunceliErzincanBayburtErzurum, Kars

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının kalktığı illeri gösteren harita:

42 ilde hafta sonu kısıtlaması kalkıyor

Ankara dahil 42 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kalkıyor


Memleket
Haberler