3 yıldır aradığı kızının en son pavyonda görüldüğünü öğrenen anne isyan etti: Madem kızım yaşıyor, o zaman bulsunlar

3 yıldır aradığı kızının en son pavyonda görüldüğünü öğrenen anne isyan etti: Madem kızım yaşıyor, o zaman bulsunlar
13:00 23.01.2021 | 69 kere okundu | Memleket

Isparta'da yaklaşık 3 yıldır kayıp olan Zehra Çaycı'nın annesi Keziban Çaycı, görgü tanıklarının ifadelerine göre kızının yaşadığını söyledi. En son bir pavyonda görüldüğü öne sürülen genç kadının annesi, "Madem kızım yaşıyor, o zaman bulsunlar. Bu olay hakkında soruşturma açılmasını, özel ekip kurulmasını istiyorum" diyerek gözyaşı döktü.

Isparta'da iplik fabrikasında çalışan 3 çocuk babası Korhan Taştekin ile aynı iş yerinde çalışan 2 çocuk annesi Zehra Çaycı, 10 Ağustos 2017 tarihinde ortadan kayboldu. Çaycı ve Taştekin'in öldürülmüş olma ihtimaline karşı polis çalışma başlattı. Çaycı ve Taştekin'in en son Ali Aydıner'e ait besihanede görüldüğü öne sürüldü. Polis, Zehra Çaycı ve Korhan Taştekin'in arkadaşı olan 'Besici Ali' lakabıyla bilinen Ali Aydıner'i 2018 yılının mayıs ayında gözaltına aldı.

 

DELİL OLMADIĞI İÇİN TAHLİYE EDİLDİ

Tutuklanan Aydıner hakkında, 'kasten adam öldürme' suçundan 2 kez ömür boyu hapis cezası istemi ile Isparta 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen hafta görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, olayla ilgili elde somut bir delil olmadığı için tutuklu sanık Ali Aydıner'in üzerine atılı suçlardan beraatine karar verdi. Aydıner, kararla birlikte tahliye edildi. Tahliye sonrası açıklama yapan Aydıner, Korhan ve Zehra'nın hayatta olduğu yönündeki iddialarını sürdürdü.

Zehra'nın annesi: Madem kızım yaşıyor, o zaman bulsunlar

"KIZIM ÇOCUKLARINA DÜŞKÜN BİRİYDİ"

Zehra Çaycı'nın annesi Keziban Çaycı, Ali Aydıner'in 'Korhan ve Zehra yaşıyor' açıklamasıyla ilgili konuştu. Kızı Zehra Çaycı'nın kaybolduğu tarihlerde biri 2.5, diğeri 6 yaşında, 1 kız ve oğlan çocuğu olduğunu belirten Keziban Çaycı, "Kızımı bu köyde herkes tanır, sorsunlar. Kızım çocuklarına oldukça düşkün biriydi. Yaşıyor olsa değil 3 yıl, 3 dakika bile onlar olmadan duramaz, çıkar gelirdi. İmkanı yok, sebebi ne olursa olsun kızımı çocuklarından kimse ayıramazdı. Ben hiçbir şeyi hiç kimseden saklamadım. Benim çocuğum ne yaşadıysa yaşadı ama Isparta'dan bizden hiç kopmadı" diye konuştu.

Zehra'nın annesi: Madem kızım yaşıyor, o zaman bulsunlar

EN SON PAVYONDA GÖRÜLMÜŞ

Kızı Zehra ile birlikte kaybolan Korhan Taştekin'in 10 Ağustos tarihinden sonra bazı semtlerde birden fazla görüldüğü yönünde iddiada bulunan Ali Aydıner ve son duruşmada dinlenen tanığın, nerede olduklarını biliyorsa söylemelerini isteyen Keziban Çaycı, şöyle konuştu: "Madem böyle bir iddia ortaya atıyorlar, nerede olduğunu da söylesinler. Son duruşmada dinlenen taksici tanık, 15 kadın ile yemek yediklerini ve onların içerisinden birinin Zehra'yı tanıdığını, Ankara Sincan'da beraber pavyonda çalıştıklarını söyleyerek 'Ensesinde belalı biri var o yüzden gelemiyor' dediğini söyledi. Bu taksiciden araştırılsın, o kadın kim ise bulunsun, benim kızımın yerini söylesinler. Madem böyle bir iddia attılar, çıkarsınlar orta yere. Tanık 'O bayanı şimdi hatırlamıyorum' dedi. Öyle hatırlamıyorum diye bir şey yok. Bu insanların yeniden ifadesinin alınmasını, yeniden soruşturma yapılmasını istiyorum."

"HER GÜN ONU DÜŞÜNMEKTEN YORULDUM"

Kızı kaybolduğu günden bu yana gözyaşı döktüğünü, fotoğraflarına bakarak avunduğunu söyleyen Keziban Çaycı, "Her gün onu düşünmekten, fotoğraflarına bakıp ağlamaktan artık yoruldum. Çocuklarına ne cevap vereceğime şaşırdım. En çok da o gün ben bu çocuklara şimdi ne diyeceğim diye mahvoldum. Babası ve ablasını kaybettikten sonra Zehra benim her şeyim olmuştu" dedi.

Keziban Çaycı, kızının 2 erkekle baş başa o besihaneye gittiğine asla inanmadığını, orada o gece başkalarının da olduğunu iddia etti. Kızının evliyken eşiyle bile olsa asla bir yere arkadaş grubu olmadan gitmediğini aktaran Çaycı, tüm karanlık noktaları aydınlatacak kişinin Ali Aydıner olduğunu, bildiklerini saklamamasını istedi.


Memleket
Haberler