Yol ortasında vurulan vatandaşın yanından geçip gittiler

Yol ortasında vurulan vatandaşın yanından geçip gittiler
08:30 12.01.2021 | 24 kere okundu | Memleket

Adana'da, husumetli olduğu kuzenini kurusıkı tabanca ile bacağından vuran saldırgan kaçarken, çevredeki vatandaşlar hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etti. Yaralı şahsa esnaf yardımcı olurken, saldırgan kıskıvrak yakalandı.

7 Ocak günü saat 13.00 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana gelen olayda, husumetli olan İsmet L. ile teyzesinin oğlu Serhat Ö. arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Serhat Ö., belinden çıkardığı kurusıkıdan dönüştürülmüş tabancayla İsmet L.'ye ateş etti.

 

KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI

Silahtan çıkan merminin bacağına isabet ettiği İsmet L. yaralandı. İsmet L. kanlar içinde yığılırken, Serhat Ö. ise kaçtı. O anlar, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

ESNAF YARDIM ETTİ

Bu sırada bölgeden geçen bazı kişilerin duruma aldırış etmeden yürüyerek yollarına devam ettiği görüldü. Çevre esnaf İsmet L.'ye müdahale ederek bacağındaki kanamayı yavaşlatmak için kemerle turnike yaptı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

KISA SÜREDE YAKALANDI

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan İsmet L. ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Polis, Serhat Ö.'yü kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Serhat Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, İsmet L. ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu.

HER ŞEY BİR ANDA OLDU

Silahlı kavgayı gören esnaf Halil Sevgilibaş, olayın bir anda gerçekleştiğini ve ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek, "Teyze çocuklarıydı. Kendi aralarında ailevi sorunları varmış. O gün tartışarak geliyorlardı. Sonra birbirlerini itmeye başladılar. O sırada Serhat, belindeki tabancayı çıkarıp İsmet'e ateş etti. Başta korkudan dolayı yaklaşan olmadı. Sonrasında hemen müdahale ettik. Daha sonra ambulans, İsmet'i hastaneye götürdü" diye konuştu.

Kuzeni bacağından vurdu; çevredekiler aldırış etmedi

Yol ortasında vurulan vatandaşın yanından geçip gittiler


Memleket
Haberler