Önce motorla gezdirdiler, ardından gasbedip bıçakladılar! Saldırganları 'İlknur' dövmesi ele verdi

Önce motorla gezdirdiler, ardından gasbedip bıçakladılar! Saldırganları 'İlknur' dövmesi ele verdi
07:00 20.11.2020 | 102 kere okundu | Memleket

Adana'da 20 yaşındaki genç, kız arkadaşını aramak için kendisinden cep telefonunu isteyen ve motosiklete bindirerek tur attırılan iki kişi tarafından önce gasbedildi, ardından bıçaklandı. Polisin boynundaki 'İlknur' dövmesinden tespit ederek yakaladığı saldırgan ve arkadaşı "Bize küfredince bıçakladık, çaldığımız telefonu da sattık" dedi.

12 Ekim günü saat 23.30 sıralarında Yüreğir ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda, çalıştığı fabrikadan çıkıp, evine doğru yürüyen Tahir Z.'nin yanına motosikletli 2 kişi yaklaştı. Motosikletin sürücüsü, sevgilisiyle konuşmak için Tahir Z.'den cep telefonunu istedi.

 

BIÇAKLA YARALAYARAK KAÇTI

Daha sonra da telefonun kendisinde kalmasını isteyerek, "Sen burada arkadaşımla bekle. Ben motosikletle sevgilimin evine gidip geleyim" dedi. Tahir Z., teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine sürücü, arkasında oturan arkadaşını indirip, Tahir Z.'yi motosikletine bindirip, tur attı. Ardından da kendilerini bekleyen arkadaşının yanına döndü. Ancak ikili, yanlarından uzaklaşan Tahir Z.'yi arkasından koşarak gasbetti. Cep telefonunu alıp bacağından bıçakla yaralayarak, kaçtı. Yaşananlar güvenlik kameralarına yansıdı.

'İLKNUR' YAZILI DÖVMESİ ELE VERDİ

Çevredekilerin ihbarı üzerine gelen sağlık görevlileri, Tahir Z.'yi hastaneye götürdü. Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri de bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini mercek altına aldı. Yapılan çalışma sonunda boynunda 'İlknur' yazılı dövmesi olan şüphelinin benzer suçlardan kaydı bulunan Hüseyin Coşkun (19) olduğu tespit edildi. Coşkun, çalıştığı kargo şubesinde gözaltına alındı. Coşkun'un arkadaşı Serhat Altıntaş (18) da evinde yakalandı.

Önce motorla gezdirdiler, ardından gasbedip bıçakladılar! Polis, saldırganları 'İlknur' dövmesiyle yakaladı

ÇALDIKLARI TELEFONU 650 LİRAYA SATMIŞLAR

Şüpheliler ifadelerinde, "Bize küfredince bıçakla yaraladık. Aldığımız cep telefonunu da 650 liraya satıp, parasını harcadık" dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler Hüseyin Coşkun ile Serhat Altıntaş, tutuklandı.

Önce motorla gezdirdiler, ardından gasbedip bıçakladılar! Polis, saldırganları 'İlknur' dövmesiyle yakaladı

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu olan Tahir Z.'nin cep telefonu da bulunup, kendisine teslim edildi.


Memleket
Haberler