Cani koca, boşanma aşamasında olduğu eşine ve arkadaşına sokak ortasında kurşun yağdırdı

Cani koca, boşanma aşamasında olduğu eşine ve arkadaşına sokak ortasında kurşun yağdırdı
05:00 21.09.2020 | 77 kere okundu | Memleket

İstanbul Silivri'de cani koca, boşanma aşamasındaki silahla eşini yaralarken yanındaki erkek şahıs ise kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Saldırgan koca, bir süre sonra karakola giderek teslim oldu.

Silivri Yeni Mahalle'de cani koca, boşanma aşamasındaki eşine ve yanındaki erkek şahsa kurşun yağdırdı. Erkek, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kadının durumu ise ciddiyetini koruyor. Saldırıda kadın ve yanındaki kişi ağır şekilde yaralandı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Silivri Yeni Mahalle'de meydana geldi. Metehan Ç. isimli şahıs, boşanma aşamasında olduğu eşi E.Ç. ile yanında bulunan M.K. isimli bir erkek şahsa yönelik silahlı saldırı düzenlemişti. Saldırıda genç kadın vücuduna isabet eden kurşunlarla, yanında bulunan M.K. ise başına isabet eden mermi ile ağır şekilde yaralanmış, yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Tedavilerinin devamı için İstanbul'da bir hastaneye sevk edilen yaralılardan M.K. isimli erkek şahıs yapılan tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaralılardan E.Ç. isimli genç kadının hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

KOCA, TESLİM OLDU

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı şahıslar yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerinden kaçan ve bir süre önce mahkemece hakkında uzaklaştırma kararı verilen kocanın ise bir süre sonra karakola giderek teslim olduğu öğrenildi. Olaya ilişkin geniş kapsamlı inceleme başlatıldı.


Memleket
Haberler