1,5 milyonluk bebek maması vurgunu polis tarafından son anda önlendi

1,5 milyonluk bebek maması vurgunu polis tarafından son anda önlendi
11:00 20.09.2020 | 73 kere okundu | Memleket

Kocaeli'de bir firmayı dolandırarak 1 milyon 500 bin TL değerindeki bebek maması ile kayıplara karışan 3 kişi, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde dolandırıcılık yöntemi ile aldıkları 1 milyon 500 bin TL değerindeki bebek maması ile kayıplara karışan 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, 15 Eylül tarihinde Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 3 şahıs, bir firmayı dolandırarak 1 milyon 500 bin TL değerindeki bebek maması ile kayıplara karıştı. Olayla ilgili gelen şikayet üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Ekipler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 1 buçuk milyon TL değerindeki bebek mamasını dolandırıcılık yöntemi ile alan şahısların Y.P., R.O. ve D.G. olduğu belirlendi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Ekipler tarafından şahısların yakalanması için İzmir ve Manisa'da belirlenen adreslerine operasyon düzenlendi.
Gerçekleştirilen operasyonda Y.P., R.O. ve D.G. yakalanarak gözaltına alındı. Bebek mamaları ise İzmir'de ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan şüpheliler Kocaeli'ye getirildi.

3 ŞÜPHELİNİN 25 ADET SUÇ KAYDI VAR

Emniyetteki işlemlerinde şahıslardan Y.P.'nin 10 adet, R.O.'nun 10 adet, D.G.'nin ise 5 adet suç kaydının olduğu belirlendi. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 


Memleket
Haberler