Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti

Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti
06:00 20.09.2020 | 72 kere okundu | Memleket

Kayseri'de yaşayan Metin Kahraman (75) parkta tanıştığı ve yalnız olduğunu söyleyen bir kadına merhamet ederek kadını evine davet etti. Daveti kabul eden kadınsa iddiaya göre bir süre sonra Kahraman ailesinin 25 yıllık birikimleri olan 130 bin TL ile ziynet eşyalarını alarak kayıplara karıştı. Yakalanan kadın suskunluğunu koruyor.

Kayseri'de parkta tanıştığı 75 yaşındaki Metin Kahraman'ın daveti üzerine evine gidip, 130 bin TL para ve ziynet eşyasını alarak kaçtığı iddia edilen Yeşim Y., polis tarafından gözaltına alındı. Polis ve savcılıkta ifade vermeyen Yeşim Y., akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için hastaneye sevk edildi.

Olay, geçen 7 Ağustos'ta meydana geldi. Metin Kahraman, parkta tanışıp kimsesi olmadığını söyleyen Yeşim Y.'yi evine davet etti. Yeşim Y., bir süre sonra Metin ve Hatice Kahraman çiftinin 25 yıllık birikimleri olan 130 bin TL ile ziynet eşyalarını alarak kayıplara karıştı. Durumu fark eden çift, polise haber verdi.

UŞAK'TA BULUNUP KAYSERİ'YE GETİRİLDİ

Polis, Yeşim Y.'yi yakalamak için çalışma başlatırken Kahraman çifti bu sırada televizyon programına çıkarak, mağduriyetlerini anlattı. Polisin yaptığı araştırmada Yeşim Y.'nin Uşak'ta olduğu belirlendi. Yeşim Y., Uşak'ta polis tarafından yakalanarak gözaltına alınıp Kayseri'ye getirildi.

İFADE VERMEYEN KADININ AKIL SAĞLIĞINDAN ŞÜPHE EDİLİYOR

Emniyette ifade vermeyen Yeşim Y., adliyeye sevk edildi. Yeşim Y., savcılık ve nöbetçi mahkemede de ifade vermeyi kabul etmedi. Bunun üzerine Yeşim Y., akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Kayseri Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi'ne sevk edildi.


Memleket
Haberler