Yurt dışından kargo ile uyuşturucu siparişi gümrüğe takıldı

Yurt dışından kargo ile uyuşturucu siparişi gümrüğe takıldı
00:20 20.09.2020 | 69 kere okundu | Memleket

Trabzon'da bir kişi yurt dışından uyuşturucu siparişi verdi. Şahıs paketi, kargo çalışanı arkadaşının almasını isterken arkadaşının isteğini kırmayan kişi gümrükteki ekiplere takılınca paketin içindeki tek kullanımlık uyuşturucu ortaya çıktı.

Yurt dışından uyuşturucu siparişi veren E.Z., kargo çalışanı olan arkadaşı M.Y.'den paketini almasını istedi. Paketi almak için Trabzon Gümrük Müdürlüğü'ne giden M.Y. ekiplerce tutuklandı. Paketin içinden tek kullanımlık uyuşturucu çıkarken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Trabzon'da gerçekleşen olayda E.Z. adlı şahıs adına yurt dışından kargo geldi. İddiaya göre E.Z., PTT Kargo'da çalışan arkadaşı M.Y.'ye, gümrükte kargosu olduğunu ve almasını istediğini söyledi. Kargoyu almak için Trabzon Gümrük Müdürlüğü'ne giden PTT kuryesi M.Y., Trabzon Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerine takıldı.

PAKETTEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Paketin içerisinde tek kullanımlık uyuşturucu maddeye rastlanmasının ardından M.Y. ve paketin sahibi E.Z. gözaltına alındı. Polise verdikleri ifadelerin ardından Trabzon Adliyesi'ne sevk edilen E.Z. ve M.Y. savcılıktaki işlemlerinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.


Memleket
Haberler