YKS birincisi, Gürkan İnal oldu

YKS birincisi, Gürkan İnal oldu
08:13 31.07.2020 | 203 kere okundu | Memleket

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 yılı Temel Yeterlilik Testi (TYT) birincilerinden biri, Ankara Gölbaşı’nın Kırım Tatar yerleşimi olan mahallelerinden Ballıkpınar’dan Gürkan İnal oldu.

Ballıkpınar köyünde doğan Kimya Mühendisi Zekeriya İnal’ın oğlu olan Gürkan İnal, “Üniversite sınavında bir derece bekliyordum ama bu kadarını beklemiyorum, açıkçası gördüğümde çok şaşırdım” dedi.

Hak ederek kazandığı başarısı hakkında yerel basına demeç veren YKS şampiyonu, “Üniversitede bölüm olarak mühendislik düşünüyorum; bilgisayar ya da elektrik elektronik.. Üniversiteye henüz karar vermedim. Bundan sonraki süreçte daha iyi araştırma yapıp, kendim için en iyi yere gitmek isteyeceğim. Bana ailem haber verdi. Çok garip bir duyguydu. Çok fazla inanamadım. Bu sabah ki kahvaltıda ne yediğimi bile hatırlamıyorum. Arada kaynadı. Ben çok fazla test çözmedim daha çok konu tekrarı yaptım. Son zamanlarda da test ve geçmiş sınavlara yöneldim. Sınava giren öğrenciler kendilerine neyi uygun görüyorsa onu yapsınlar” ifadelerini kullandı.


Memleket
Haberler