Gezeceğim gördüğünüz yerde ceza yazın! Sıkıysa siz de haber yapın - Yok artık!

 Gezeceğim gördüğünüz yerde ceza yazın! Sıkıysa siz de haber yapın - Yok artık!
19:32 06.04.2020 | 120 kere okundu | Memleket

Kahramanmaraş'ta 14 yaşındaki kızıyla birlikte sokağa çıkan anne, polisler tarafından durdurulunca ilginç bir diyalog ortaya çıktı. N.E., Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira para cezası yazan polislere ve kendilerini görüntüleyen gazetecilere tepki göstererek, "Ben gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz. Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın" dedi.

Kahramanmaraş'ta polis ekiplerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı denetimler devam ediyor. Vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyaran polis, sokağa çıkmaları yasak olan 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri olanları belirlemek için kimlik kontrolü yaptı.

 

POLİSE KİMLİK VERMEMEK İÇİN DİRENDİ

 

Denetimlerin yapıldığı noktalardan biri olan Trabzon Bulvarı'nda ise 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan N.E., uzun süre polise kimlik vermemek için direndi. Ceza yazılacağını anlayınca da "Korona mıdır nedir, para soymak için yapılan bir uygulama bu. Devlet sokağa çıkma yasağı veriyorsa çocukların kitaplarını da eve gönderecek" dedi.

Polislerin, "Evinizin yakınında kitapçı yok muydu?" sorusu üzerine de olmadığını söyledi.

 

392 LİRA PARA CEZASI

 

N.E.'ye Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira para cezası kesildi. Polis memurunun ceza makbuzunu hazırladığı sırada N.E. polisler ile kendisini görüntüleyen gazetecilere, tepki göstererek, "Ben gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz. Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın" dedi.

(DHA)


Memleket
Haberler