İdlib'den son dakika haberler üst üste geliyor: Şehit ve yaralılarımız var

İdlib'den son dakika haberler üst üste geliyor: Şehit ve yaralılarımız var
18:03 20.02.2020 | 163 kere okundu | Memleket

İDLİB'den son dakika haberler arkaya arkaya geliyor. Milli Savunma Bakanlığı Esed güçlerinin hava saldırısında 2 askerimizin şehit, 5 askerimizin yaralı olduğunu duyurdu.

 

Muhaliflerin iki bölgede kontrolü sağlaması sonrası İdlib ateş çemberine dönmüş durumda. Son dakika gelişmelerinin peş peşe geldiği İdlib'den saat 17.30'da bir acı haber ulaştı. Esed güçleri İdlib'e hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 2 askerimiz şehit oldu. 

50’den fazla Rejim unsuru etkisizleştirildi

Milli Savunma Bakanlığı haberi şöyle duyurdu:

-Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

"Kanları yerde bırakılmadı"

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: 

-Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.

-İdlib bölgesindeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; 50’den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiği öğrenilmiştir.

T.C. Millî Savunma Bakanlığı@tcsavunma

Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

3.564

17:31 - 20 Şub 2020

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

 


Memleket
Haberler