'FETÖ ile ilişkimin olmadığını en iyi O bilir' - Mübariz Mensimov Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı

'FETÖ ile ilişkimin olmadığını en iyi O bilir' - Mübariz Mensimov Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı
10:01 10.02.2020 | 5702 kere okundu | Memleket

‘Beni en iyi Cumhurbaşkanım tanır. FETÖ veya diğer teröristlerle bir ilişkimin olmadığını da en iyi O bilir.’

Azerbaycan asıllı işadamı, ‘Palmali’ Holdingin sahibi Mübariz Mansimov Asasmedya.info’ya verdiği röportajda; Son bir ayda başına gelen olayları anlattı. M.Mansimov 4 Aralık tarihinde bilgilendirildiğini söyledi:

‘4 Aralıkta çok yakın arkadaşlarım bana geldiler ve Lukoil ve Socar şirketlerinin Türkiye’de bana kumpas kurduklarını söylediler. Türkiye’de böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal vermedim aslında. Şimdi bana karşı savcılıkta soruşturma başlatıldı ve yurtdışı kısıtlaması getirildi. Defalarca başvuru yaptım, ifade vermek istedim, ama bugüne kadar beni soruşturan kurum ifademi almamış. SOCAR yöneticisinin yakın akrabasının olayın siparişçisi olmasıyla ilgili şahitler var, o isim iki farklı isim ve pasaportla ortalıkta geziyor. Olay mahkemeye gittiğinde her şeyi olduğu gibi açıklayacağım. Kimler FETÖ’cü, kimler terörist, açığa çıkacaktır.

Hatta takip edildiğimi de biliyorum. Sürekli bir araba beni takip ediyor. Bundan rahatsız değilim, hatta çocuklardan onlara çay götürmesini bile istedim (gülüyor)’.

 

Londra’da mahkeme olacak, kaybedeceklerini çok iyi biliyorlar

Mübariz Mansimov yargılama sürecinden kesinlikle korkmadığını, her şekilde aklanacağını bildiğini bildirdi:

‘SOCAR ve LUKoil şirketleri ile mahkememiz Londra’da görülecek. Onlar kaybedeceklerini çok iyi biliyorlar. Beni FETÖ ile şantaj etme nedenleri de bu sebeptendir. FETÖ’cü arayanlar ANS’in neden kapatıldığına baksınlar. Onların iç yüzünü ve Azerbaycan bağlantılarını açığa çıkaracakları için kanalı kapattılar. Orada çalışan genç gazeteci hanimi ülkeden sürdüler. Hayatım boyunca dürüst yaşadım, beni böyle şeylerle korkutamaz, yıldıramaz ve yıpratamazlar. Hem FETÖ ile benim ortak ne yanım ola bilir ki, mezhebimiz bile uymuyor. Ben mezhep olarak şiiyim’.

 

Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan’a mektup yazdım

Medyada yayınlanan haberler konusuna değinen Mansimov yalan habercilik yapanları kınadı:

‘Benim iş ortaklarım olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aile bireylerinin isimleri zikrediliyor. Yok böyle bir şey. Arkadaşlığım var, ama ortaklık yapmadım, yazılan haberler doğru değil. Zaten beni ve şirketimi hep birilerine bağlamaya çalıştılar. Şirket iyi durumdayken önce Palmali’nin Haydar Aliyev’in şirketi olduğunu söylediler, sonra İlham Aliyev’in. Bir baktım haberlerde şirketin Putin’in olduğunu yazmaya başladılar. Şimdi şirket çok iyi durumda değil ya, ilk defa medya; şirketin bana ait olduğunu kabul ettiler.’

 

Azerbaycanlıların durumundan rahatsız olduğunu söyledi

Palmali Şirketinin sahibi, M.Mansimov kendisine istek, yardım mektupları geldiğini ilettiğimizde durumun farkında olduğunu bildirdi:

‘Ben sadece bir şirket sahibiyim. Her gün onlarca insan şirketin kapısına yardıma geliyor, hastalar var, tedavi için Azerbaycan’dan geliyorlar. İnsanımız zelil durumda, elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz. Ama ben devlet değilim ki, bende belli oranda gücümün yettiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Halk kendi devletinde çareyi bulmalıydı. Maalesef, Azerbaycan halkı desteği devlet haricinde aramaktadır’.

Şebnem Karslı


Memleket
Haberler