Kampanyalar

Kampanyalar
23:00 13.01.2020 | 165 kere okundu | Politika

Lütfullah Kaleli

 Kampanya lafı ,Türkçe olmayan bir kelime . Türkiye’de, iyice düşünülmüş- ekip, ekiplerce yürütülen koordineli eylemler dizini olarak karşımıza çıkarılan şeylere kampanya deniliyor.

                Türkiye ne zaman kendini toplamaya çalışsa, ne zaman kendi olmaya çalışsa,ne zaman çıkarlarının peşinden koşsa,  ne zaman güvenlik sorunu yaşasa ,özellikle içeriden yağmur gibi kampanyalar, basılan düğmeler hüneriyle başlatılıyor.

                Bu kampanyalar zaman, zaman devletin işleyişine olumsuz etki edebiliyor, yurttaşlarımızın, tüm yürekleriyle devletimizin  yanında yer almasını engelliyor. Düşünsel anlamda birliğimize zarar veriyor.

                1974 LÜ  yıllarda , Kıbrıs’ta ne işimiz ver , Kıbrıs Türkleri nankör gibi söylemler oldukça yaygındı.1980 sonrasında en yetkili ağızlardan  Azeriler alevi onlara İran yardım etsin kampanyaları yürütülerek Milliyetçi kesimin ağzına ot tıkanmıştı.

                İran ise Azeriler yerine, hırıstıyan Ermeniler yardım etmişti. Yırtılan yaka ,Türklerin yakası olmuş bir tek Azerbaycan Türkü kabul görmemiş, bir milyonun üzerinde Türk Ermenilerin insafına bırakılmıştı.

                ABD suikastı sonucu öldürülen Kasım Süleymani etrafında koparılan kampanyalar bana anlamlı göründü. Adam kendi devletine sadık, kendi devletinin kahramanı sembol bir isim. Bizim dostumuz veya düşmanımız olması manasız.

                Onun ne kadar zalim olduğu vs. işlenerek bir yerlere ulaşılmaya çalışılıyor. Eleştirilecek şey ölen değil, İran'ın iç ve dış politikalarıdır. Devrim muhafızlarının uyguladığı baskılardır. Özellikle Güney Azerbaycan'a yönelik iç siyasetleri giriştikleri yıldırma politikalarıdır.

                ABD değirmenine su taşıyan kampanyalara katılmanın manası epey derin olabilir. Özellikle Azerbaycanlı soydaşlarım çok dikkatli olmalı, ABD kervanına su taşımaktan kaçınmalıdır.Türk birliğini dinamitleyen alevi, karşıtlığı kampanyalarından; dini olan , vicdanı bulunan, yurdunu milletini özünden çok seven herkes Kaçınmalı , hatta karşı kampanyalar başlatılmalıdır.

                Suriye’de ne işimiz var kampanyaları, Irakta ne işimiz var kampanyaları, Suriye’de ne işimiz var kampanyaları,Türkiye’de yabancılara toprak satışı kampanyaları, yabancılara vatandaşlık verilmesi kampanyaları  hedef alınmalıdır. ABD seviciliğin den derhal vazgeçilmelidir.

                Toprak satışları hansa ne kadar yanlış ise, Müslüman katarlı el Zehra'ya satışı da o kadar yanlıştır.Bir yanlış diğer bir yanlışa doğruluk kazandırmaz.

                Eskiden bizim olan her yerde, bizim işimiz var. Sorgulama yanlış yerden yapılıyor. ABD-Fransa-İngiltere ve diğerlerinin Türkiye’de- Suriye’de-Irak’ta-Afganistan’da- Libya’da- mısırda doğu Akdeniz’de-Kıbrıs’ta   ve diğer yerlerde ne işleri var diye sorgulama yapılırsa yerli ve milli olunur diğer şekliyle sorgulanırsa ihanete ortak olunur.

                Yabancı ve düşman sevicilerinin  üzerine ise, görklü Çalabımızın laneti  olsun yerleri Tamu(cehennem) olsun.

                Yüce Çalabımızın kutsal selamları özüyle sözüyle, bedeniyle, beyniyle, Çalışmalarıyla yerli ve milli olanların üzerine olsun vesselam.


Politika
Haberler