Nagehan Alçı'dan ‘FETÖ artığı’ itirazı

Nagehan Alçı'dan ‘FETÖ artığı’ itirazı
13:00 15.09.2020 | 190 kere okundu | Politika

Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un kendisine söylediği “FETÖ artığı” sözünü hakaret saymayan Savcılığın kararına itiraz ettiği öğrenildi. Bilgiyi Ahmet Yavuz sosyal medya üzerinden paylaştı.

VERYANSIN TV

Veryansın Tv yazarı ve Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, köşesinde “Nagehan Alçı'ya 'FETÖ artığı' demek 'hakaret' değil!” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Yazıda, Nagehan Alçı’nın “FETÖ artığı” sözüne istinaden Ahmet Yavuz hakkında suç duyurusunda bulunduğu ve bu kararın takipsizlikle sonuçlandığı belirtilmişti. Savcılık, “sözlerinin hakaret olarak nitelenemeyeceği, FETÖ artığı sözünün ise geçmişinde FETÖ ile anılan, FETÖ ile iltisakı bulunan anlamında kullanıldığı” gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti. 
Atay’ın yazısı üzerine sosyal medya hesabından da haberi paylaşan Ahmet Yavuz, Nagehan Alçı’nın karara itiraz ettiği, itirazın sonucunun beklendiğini açıkladı. Yavuz, “Sanki Savcılık yanlış bir karar vermiş gibi karara itiraz etmiş! Okuyun lütfen, rezaleti güzel anlatan Erdem Atay’ın akıcı kalemine sağlık” ifadelerini kullandı. 
Yavuz’un paylaşımına çok sayıda destek mesajı yağdı.


Politika
Haberler