Eski CHP’li vekilden parti kurultayıyla ilgili flaş başvuru

Eski CHP’li vekilden parti kurultayıyla ilgili flaş başvuru
23:24 29.06.2020 | 108 kere okundu | Politika

25-26 Temmuz’da Ankara Bilkent’te yapılması planlanan CHP Kurultayı'yla ilgili CHP eski Milletvekili eski Parti Meclisi ve MYK Üyesi Şahin Mengü'den hamle geldi.

25-26 Temmuz’da Ankara Bilkent’te yapılması planlanan CHP Kurultayı’nın pandemi nedeniyle ileri bir tarihle ve daha geniş bir yerde yapılması için CHP eski Milletvekili ve Parti Meclisi Şahin Mengü, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

 

Sözcü’de yer alan habere göre Şahin Mengü şunları söyledi:

“Kurultay adresi salgın döneminde hukuken seçim yapılamayacak bir yer. Ancak 900 kişinin bulunabileceği bir mekanda sadece oy kullanacak delege sayısı 1.370 kişidir. Dolayısıyla, o alanda seçim yapılması hukuki bir hatadır.

Parti tüzüğüne göre oy kullanma hakkı olmayan en az 400 civarında onur üyesi bulunuyor. Kurultay delegesi olmamakla beraber aday olmak isteyenlerin de gelebileceği dikkate alındığında salonun yetersizliği ortadadır. Bu koşullarda demokratik bir yarış olması mümkün değildir.”

Niçin genel merkeze değil de, doğrudan mahkemeye gittiğine ilişkin soruya, Mengü şu karşılığı verdi:

“Parti programına aykırı konuşma yapan bir milletvekiliyle ilgili genel başkana yazılı olarak başvurmama rağmen bir cevap alamadım. Bunda da cevap alamayacağımı düşündüğüm için doğrudan mahkemeye başvurdum.”


Politika
Haberler