Azerbaycan`ın eski Cumhurbaşkanı Mütellibov Paşinyan`a cevap verdi

Azerbaycan`ın eski Cumhurbaşkanı Mütellibov Paşinyan`a cevap verdi
21:53 17.02.2020 | 147 kere okundu | Politika

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 56. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında düzenlenen bir panelde Dağlık Karabağ konusunu tartıştı.

 

Bu panel, ilk kez bir Azerbaycan ve Ermenistan liderinin kamuoyu önünde açık tartışma gerçekleştirdiği panel olarak tarihe geçti.

Cumhurbaşkanı Aliyev`in siyasi tecrübesi ve tarihi bilgileri karşısında ne yapacağını bilemeyen Paşinyan, söylediği yalanlarla her kesi şaşırttı.

Paşinyan`ın söylediği yalanlar arasında “Hocalı Soykırımı`nı Azerbaycan tarafı gerçekleştirdi” gibisinden bir yalan vardı ki bu izleyen her kesi hayretler içerisinde bıraktı. Paşinyan`ın bu yalanına Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından gereken cevap verildi.

Paşinyan, bu sözleri Azerbaycan`ın eski Cumhurbaşkanı Ayaz Mütellibov`un söylediğini iddia etmişti.

Paşinyan`ın hedef gösterdiği eski Cumhurbaşkanı Mütellibov, Azerbaycan Devlet Televizyonu`nda Paşinyan`ın bu iddialarına cevap verdi.

Mütellibov, Paşinyan`ın yalan konuştuğunu ve kendisinin böyle bir şeyi asla söylemediğini belirtti:

“Paşinyan`ın sözleri gerçeği yansıtmıyor. Her hangi bir gazetecinin “Argumentı i Faktı”da bir şeyler yazması ve bitmeyen kanlı çatışmayı buna bağlamak mantıklı değil. Fakat Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bu yalanlara gereken cevabı verdi.”

 

Kaynak-Yenicag


Politika
Haberler