CHP’de kritik görüşme

CHP’de kritik görüşme
17:15 13.02.2020 | 183 kere okundu | Politika

Muharrem İnce'nin saat 17:30'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceği duyuruldu. 'Külliye'ye giden CHP'li' krizinden sonra İnce görüşme talebinde bulunmuş ancak Kılıçdaroğlu'ndan olumlu yanıt gelmemişti.

Muharrem İnce’nin saat 17:30’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceği duyuruldu.

‘Külliye’ye giden CHP’li’ krizinden sonra İnce görüşme talebinde bulunmuş ancak Kılıçdaroğlu’ndan olumlu yanıt gelmemişti.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, görüşmeyle ilgili canlı yayında şu bilgileri aktardı:

“Önemli bir görüşme. ‘Külliyeye çıkan CHP’li’ iddiası üzerine CHP’de tartışmalı günler yaşanmıştı. Dolayısıyla o günlerin ardından iki ismin bugün randevulaşarak bir araya gelmesi siyasi anlamda da önemli.

Edindiğim bilgilere göre yaklaşık 10-15 gün önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İnce’nin annesini hastanede ziyaret etti. Orada iki isim lk kez yüzyüze gelmiş oldular ve orada görüşme kararı kararı alındı. Bugün de saat 17.30’da CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelecekler.

Kasım 2019’da ortaya atılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen CHP’li kim iddiası sonrası bir takım hareketli günler yaşanmıştı. Sözcü Gazetesi’nden Rahmi Turan gündeme taşımıştı. Sonra da haber kaynağını ‘Turktime’ın sahibi Talat Atilla olduğunu öne sürmüştü.

Her iki tarafın yaptığı açıklamalar sonunda da Cumhurbaşkanı ile görüştüğü iddia edilen ismin yine Muharrem İnce olduğu iddia edildi ama hem İnce hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan bu iddiaları yalanlamıştı. Muharrem İnce o dönem parti yönetimine de tepkisini ifade etmişti. Çünkü haberin kaynağının CHP Genel Merkezi olduğu iddiaları vardı. Hatta Muharrem İnce, ‘Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğu akşamdan bu yana bir iftira ve komplo ile karşı karşıyayım’ ifadesini kullanmıştı.

CHP içindeki bir ekibi ‘kumpasçı’ olarak nitelendirmişti. ‘CHP kendi ayağındaki bu prangayı kırmadığı sürece temiz siyaset yolunda yürümesi imkansız hale gelecektir.’ ifadesini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu ile de o günden beri görüşmek istediğini bu meseleleri yüz yüze konuşmak istediğini de ifade etmişti. ‘Hesaplaşmadan helalleşemeyiz’ ifadesini kullanmıştı.”


Politika
Haberler