Sözbir Harekatı Fulya Öztürk'e karşı sosyal  medyadaki "saldırıyı" kınadı

Sözbir Harekatı Fulya Öztürk'e karşı sosyal  medyadaki "saldırıyı" kınadı
20:15 19.06.2021 | 637 kere okundu | Karabağ

 

Azerbaycan Türkiye ilişkilerinin her gün giderek daha da sıklaşması birilerini rahatsız ediyor. İki ölke arasındaki ilişkileri bozmak için çabalarda bulunanlar da var. Bunlar özellikle Azerbaycan'da Rusya'ya yakınlığı ile tanınan beşinci kalon dediğimiz ve İran'a yakınlığı ile bilinen bazı gruplar tarafından daha aktif şekilde faaliyetdeler. 
 Her fırsatta Azerbaycan ve Türkiye ilişkilerini bozuntuya uğratmaya çalışarak, ister medyada ister sosyal ağlarda farklı ve hoş olmayan yazılar yayımlamaktalar. Bu adımlarla ilişkilere zarar vermek isteyen bu gruplar Şuşa Bildirgesinden sonra daha da aktif faaliyete geçtiler. 
 Her fırsatta Türkiye'ye saldıran bu gruplar, şimdi de CNN Türk'ün muhabiri Fülya Öztürk'ü hedef seçmişler. Bir haşiye geçelim ki, Azerbaycan'da Karabağ savaşı ile ilgili belgesel tarzı film çekilecek ve bu filmde Fülya Öztürk'ün savaş günlerinde bombaların altındaki faaliyetine  özellikle yer verilecek.
Kimseye sırr  değil ki, Fülya Öztürk "44 Günlük" Karabaş Savaşı'nda Azerbaycan'ın resmen hak sesi olmuştu. Gence şehrine Ermenilerin saldırısını dünyaya ilk çatdıran o olmuştu. Ayni zamanda Terter, Berde saldırılarında da kendi hayatını tehlikeye atarak halkımızın sesi olmuştu. Azerbaycan Devleti ve Azerbaycan halkı Fülya Öztürk ve onun örneğinde sesimiz olan bütün gazetecileri asla unutmayacak.  
Bu nedenle, SözBir Harekatı olarak bu günlerde sosyal medyada Fülya Öztürk'e karşı başlatılan linç kampanyasını kınıyoruz. Bilip bilmeden düşmanın bu oynuna gelen herkese yüzümüzü tutarak dikkatli olmalarını, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerini bozmak isteyen karanlık kuvvelerin oyuncağı olmamalarını tavsiye ederiz. Unutmayın ki, bugün Karabağ konusunda çekilen film bütün dünyada Ermeni vahşiliyini aksettiren bir film olacak. Bu film Fülya Öztürk'ün reklamı için değil, Azerbaycan halkının başına getirilen faciaları dünyaya göstermek için çekilmektedir. 
SözBir Harekatı başkanı 
Abil Babaoğlu


Karabağ
Haberler