Aliyev ile Emine Erdoğan arasında dikkat çeken diyalog! - First Lady'nin Şuşa şaşkınlığı tepkisine yansıdı

Aliyev ile Emine Erdoğan arasında dikkat çeken diyalog!  - First Lady'nin Şuşa şaşkınlığı tepkisine yansıdı
19:15 15.06.2021 | 738 kere okundu | Karabağ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, otobüsle Şuşa'ya giderken Aliyev ile Emine Erdoğan arasında yaşanan diyalog dikkat çekti. Emine Erdoğan'ın "Burası böyle hoş muydu?" sorusuna Aliyev'in cevabı Emine Erdoğan'ı şaşırttı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de katıldığı NATO Liderler Zirvesi'nin ardından dün akşam saatlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Şuşa'daki programları öncesinde Fuzuli'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılandı. Erdoğan ve Aliyev daha sonra Şuşa'ya birlikte hareket ederken Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, yol boyunca bölgede yürütülen imar ve inşa çalışmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi.

 

EMİNE ERDOĞAN, ALİYEV'İN YANITI KARŞISINDA ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ

Yolda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Şuşa'yla ilgili "Böyle hoş muydu 30 yıldır burası? sorusuna İlham Aliyev, "Çünkü işgalden önce Ermeniler yaşamıyordu. Burada Azerbaycanlılar yaşıyordu. Onlar işgal ettikten sonra binaları yıktılar" yanıtını verdi. Emine Erdoğan ise Aliyev'in yanıtı sonrası şaşkınlığını gizleyemedi.

Aliyev ile Emine Erdoğan arasında dikkat çeken diyalog! First Lady'nin Şuşa şaşkınlığı tepkisine yansıdı


Karabağ
Haberler