BATI AZERBAYCAN'A DÖNÜŞ BİRLİĞİ (BADB)  LİDERİ RİZVAN TALIBOV KARABAĞ'DA YERLEŞME İLE İLGİLİ LİSTE SUNDU

BATI AZERBAYCAN'A DÖNÜŞ BİRLİĞİ (BADB)  LİDERİ RİZVAN TALIBOV KARABAĞ'DA YERLEŞME İLE İLGİLİ LİSTE SUNDU
20:02 05.03.2021 | 2206 kere okundu | Karabağ

 

Rus ordusunun Karabağ'da barışı kuvvetleri olarak konuşlandırılması ve Ermeni nüfusu ile birlik gösterilmesi birçok insanı endişelendirdi ve hala da endişelendiriyor.
Devletimiz dışarıdan nasıl göründüğüne bakılmaksızın mevcut politikasıyla gizli politikasını dengelemiş ve adım adım uygulamaya başlamıştır. Bunu anlamak için en azından kapsamlı siyasi analiz becerilerine ihtiyaç vardır. Bu siyaset Rusların ve Ermenilerin aksine olarak milli siyasi çıkarlarımızla tam uyum sağlamakta ve bizi ulusal çıkarlarımıza götürmektedir. Türkiye de milli çıkarlarımıza uluşmamızda büyük rol oynadı. Türkiye'nin dış politikasının rolü burada çok önemli. Azerbaycan'ı hem sahada hem de masada tam olarak destekledi. Rusya'nın Karabağ'daki çekilmesi doğrudan Türkiye'nin hem de Suriye'deki başarılı dış politikalarının sonucudur. Artık Türkiye nerede varsa Rusya oradan kaçmaktadır. Bu, Karabağ'ın adım adım özgürleşmesi ile de kanıtlanıyor.
Bu büyük Türk aklı, Türk zekasıdır.
Karabağ'ın Ruslar tarafından işgal edildiğini söyleyen politikacılar, Hocavend'in kurtuluşu ve Azerbaycan'a entegrasyonunun arka planına karşı gerçek bir beyin tutulması yaşıyor. Evet, gerçek politika bu.
TÜRKLİĞİNİZDEN GURUR DUYUN.
Ağdere, Hocalı, Askeran ve Hankendi'nin kontrolünün Azerbaycan devletine devredilmesiyle bu kutsal görev kısa sürede tamamlanacak, Rus barış güçleri de yararsız ve gereksiz olacak, böylece ülkemizi terk etmek zorunda kalacaklar.
Sadece inanmak, güvenmek ve desteklemek gerekiyor.
Nasıl ki, Batı Azerbaycan'a Dönüş Birliği Başkanı ve üyeleri bu güveni ve desteği devletimize ve devlet başkanımıza gösteriyor.
BATI AZERBAYCAN'A DÖNÜŞ BİRLİĞİ, Rizvan Talibov liderliğinde devletimizin her yönden izlediği politikayı desteklemekte ve memnuniyetle karşılamaktadır.
BADB'nin İşgalden kurtarılmış Karabağ'ımızın dağlık bölgelerine Batı Azerbaycan'dan olan soydaşlarımızın yerleştirilmesi için son zamanlarda yürüttüğü kampanya büyük ilgi uyandırdı ve binlerce aile şahsen Rizvan bey Talibov'a bir çağrı yaptı. Tüm bu çağrılar Cumhurbaşkanlığı İdaresine sunuldu.
Çalışmaya büyük bir istek ve cesaretle liderlik eden Rizvan Bey, devletimizin özen ve ilgisi olan bu konuda sendika üyelerini düzenli olarak bilgilendiriyor. Çok çevik ve faal olan çalışma grubu, herhangi bir maddi tazminat beklemeden gece gündüz çalışıyor ve büyük başarılar elde ediyor.
Biz de BADB Başkanı Rizvan Bey Talibov'a ve ekibine bu sorumlu ve sıkı çalışmada başarılar diliyoruz.


Karabağ
Haberler