Yardımlar Azerbaycan’a ulaştı

Yardımlar Azerbaycan’a ulaştı
18:15 21.01.2021 | 1868 kere okundu | Karabağ

Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinin yeni başkanı Cihan Demirtaş, Azerbaycan’a yapılan yardımların ailelere ulaştığını belirterek, Azerbaycan Diaspora bakanlığı tarafından derneğe teşekkür belgesi ve şilt takdim edildiğini söyledi.

 

Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinde başkan değişti. Yapılan kongre sonucu Faruk Toptaş’ın yerine derneğin başkanı olarak Cihan Demirtaş seçildi.

 

Yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Azerbaycan’a yapılan yardım kampanyası hakkında açıklama yaptı.

 

Kampanya da toplanan yardımların şehit ve gazi ailelerine ulaştığını aktaran Demirtaş, “Ertuğrulgazi Derneği olarak, Azerbaycan’ın vermiş olduğu Karabağ’ın bağımsızlık mücadelesinde Türk milleti adına öncülüğünü yaptığımız, Azerbaycanlı kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatmıştık. Kampanyamızın sonucu olarak toplamış olduğumuz yardımlar şehit ve gazi ailelerine ulaşmıştır. Bu sebeple Azerbaycan Diaspora bakanlığı tarafından İnegöl Ertuğrulgazi derneğine teşekkür belgesi ve şilt takdim edilmiştir.”

           

 

“Bu teşekkür belgesi ve şilti Türk milleti adına, bu kampanyada emeği geçen yöneticilerimize, dernek üyelerimize ve bağışlarını bizlere ulaştıran tüm hayırseverlere armağan ediyoruz. Bu vesile ile kuruluşundan bugüne bir gönül yolculuğu halini almış olan derneğimizin yeni dönem yönetim kurulu olarak; Bu gönül yolculuğunun bir nevi bayraktarlığını yapma görevini üstlendiğimiz için onur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

           

“Yılların ödenemeyecek emeğinin ardından derneğimize ve derneğimizin her zaman uğrunda uğraş verdiği Türk kültürünü yaşatma, tanıtma ve gelecek nesillere aktarma gayesini, elimizden geldiği kadarıyla devam ettireceğimizin taahhüdünü verirken bu bayrak yarışında sancağımızı zirveye dikmek için hep birlikte çalışacağız. Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği başkanı olarak yönetimim adına; dünya’nın neresinde bir Türk varsa kalbimizin onlarla attığını, Dünya’nın neresinde bir mazlum var ise yüreğimizin onlarla sızladığının bilinmesini istiyoruz.” dedi


Karabağ
Haberler