Ermeni utanmazlığı - Şebnem KARSLI

Ermeni utanmazlığı - Şebnem KARSLI
08:20 14.02.2020 | 632 kere okundu | Karabağ

Ermeni hayasızlığı, utanmazlığı kendisine Rum kardeş de buldu

Avrupa Parlamentosunda toplanmışlar, “Unutulmuş mülteciler: Bakü Ermenilerine ne oldu?” isimli toplantı yapmışlar. Eli Türk kanına bulanmış Taşnak partililer, Avrupa’da Asalalı dedelerinin terörünü örnek alan ermeniler Avrupa Parlamentosunda Sumgayıt ve Bakü olaylarını tartışıyor, Sumgayıt ve Bakü ermenilerinin hakları konusunu tartışma hayasızlığında bulunuyorlar.

Toplantıyı organize eden de Kıbrıs yunan kesiminden milletvekili Kostas Mavrides’miş. Terör, soykırım konusunda ermenilerden çok şey , ne kadar da belli oluyor? Şimdi de hocaları için toplantı düzenlemekle ödeşmiş oldular.

Ben söyleyeyim mi Sumgayıt ve Bakü ermenilerine noldu?

Provokatörler sivil ermeni evlerine baskın yaptılar, kışkırtmaya çalıştılar. Ermenilerin ayaklanmasını, sivil kesimin taşnaklara destek vermesini sağladılar. Elebaşları kimdi? Grigoryan Eduard Robertoviç! Bir ermeni!

Ermeni elebaşının kurduğu tezgah, Sovyetler Birliği zamanında ifşa edilmiş, Grigoryan Eduard Robertoviç yargılanmış ve cezalandırılmıştı. Ama bu güne kadar da kendi yalanlarına kendileri de hayasızca inanmaya devam eden ermeniler bu konuya hiçbir yerde değinmiyorlar, olayların suçluları olarak Azerbaycan tarafını göstermekteler.

Bakü ve Sumgayıt ermenileri evlerine dönmek istiyorlarsa, gelsinler. Zaten Azerbaycan’da 30 binden fazla ermeni var, kimse de onları rahatsız etmiyor.

Ama benim bir sorum var: bu günki Ermenistan sınırları dahilinde yaşayan ve zorla göç etmek zorunda bırakılan Azerbaycan türklerinin hakları ne olacak?

1979 sayımına göre 160 binden fazla Azerbaycan türkünün yaşadığı Ermenistan’da bu gün, ne kadar Azerbaycanlı var? Sıfır!

160 bin Türkün hakkı ne olacak?

Azerbaycan toprakları işgal altında. Evlerinden zorla sürülmüş birmilyon Azerbaycanlının hakkı ne olacak?

İşgence ettiğiniz kadınların, kanı elinize bulanmış bebeklerin, evlerinden sürülmüş, ata yurtlarından kovduğunuz masum halkın hakları ne olacak?

Soykırım yaptığınız Hocalı’dan canını zor kurtarmış insanların hakları ne olacak?

Yanınıza rumları alıp, kendinizin provakasyonları ile kovulmuş bir avuç ermeni namına oturum yapmak için ne kadar hayasız ve arsız olduğunuzu bir daha ıspat ettiniz. O rumlar ki, Kıbrıs’da küçük çocuklara tecavüz edip ağzında el bombası batlatıyorlardı. Tam da size layık bir arkadaş bulmuşsunuz. İki elikanlı milletin yanyana duruşu çok manidar olmuş!


Karabağ
Haberler