Azerbaycanlı esirler değiştirilebilir - AÇIKLAMA

Azerbaycanlı esirler değiştirilebilir - AÇIKLAMA
12:29 04.10.2019 | 279 kere okundu | Karabağ

5 yıldır Ermenilerce esir alınan Dilgem Asgerov ve Şahbaz Guliyev'in geri dönme olasılığı var. Dilgem Asgerov`un oğlu, "Rusya Dışişleri Bakanı'nın ifadesinin lafta kalmayacağına ümit ediyorum" diye açıklama yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan`ın esir aldığı Dilgem Asgerov ve Şahbaz Guliyev hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Valdai Konferans Kulübü'nün XVI zirvesinde konuşan Lavrov, esirlerin yakın zamanda değiştirileceğini söyledi.

Birkaç gün önce, Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi (PACE) toplantısında Azerbaycan heyeti, Azerbaycanlı esirler konusunu gündeme getirdi. Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Maria Pesçinoviç Buriç, Dilgem Asgerov ve Şahbaz Guliyev sorununun Genel Sekreterlik gündeminde olduğunu söyledi:

"İnsanların ümitlerini ve güvenini boşa harcamamak için gerekli tüm adımları atacağız."

Dilgem Asgerov'un oğlu Kürdoğlu Asgerov,açıklamasında Sergey Lavrov'un sözlerinden sonra umutlarının biraz arttığını söyledi:

"Rusya Dışişleri Bakanı'nın ifadesinin lafda kalmayacağına ümit ediyorum. Sergey Lavrov, Dilgem Asgerov`un Azerbaycanlı olması ile birlikte Rusya vatandaşı olduğunu da biliyor. En azından bunu dikkate alması lazım."

ASASmedya.com


Karabağ
Haberler