HDP Bakırköy ilçe binasına saldırı - Saldırgan HDP'nin etkinliklerinde yer alıp

HDP Bakırköy ilçe binasına saldırı - Saldırgan HDP'nin etkinliklerinde yer alıp
14:56 10.08.2020 | 312 kere okundu | Olay

HDP İstanbul İl Örgütü, Bakırköy İlçe binalarının saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırıya ilişkin bir kişi gözaltına alınırken, bugün Bakırköy İlçe binası önünde bir basın açıklaması yapılacak.

HDP Bakırköy ilçe binası sabaha karşı saldırıya uğradı. Saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı. HDP'den yapılan açıklama ise şöyle:

"Dün gece 04.00 civarında Bakırköy İlçe binamiz faşist kişi veya kişilerce saldırıya uğramıştır. Özellikle son süreçte partimize dönük hedef gösterme ve saldırıya teşvik etme eğilimleri arttığı gibi, neticesinde partimiz saldırıya uğramakta, yönetici ve üyeleri yıpratılmaktadır. Bu şuursuzca saldırılar karşısında ilgili devlet mercileri ve demokrasi güçlerini sorumluluk almaya davet ediyoruz. Demokrasinin temini ve toplumsal barışın teminatı olan partimize dönük bu ve benzeri saldırıları hiçbir zaman kabul edip boyun eğmediğimiz gibi; bundan sonrada bizi yıldıramayacaklarını bilmelidirler. 

Saldırı münasebetiyle bugün saat 14.00'te Bakırköy İlçe binası önünde bir basın açıklaması yapılacaktır."

SALDIRGAN YAKALANDI

HDP Bakırköy İlçe Başkanlığı binasının camlarını taş atarak kıran kişi yakalandı. Şüpheli Savaş A.'nın, parti yöneticileri tarafından binaya alınmadığı için camları kırdığını söylediği öğrenildi. Savaş A.'nın daha önce de HDP'nin etkinliklerinde yer aldığı belirlendi. 


Olay
Haberler