Azerbaycanlı işadamı Mübariz Mansimov çok sert konuştu

Azerbaycanlı işadamı Mübariz Mansimov çok sert konuştu
21:28 07.02.2020 | 1439 kere okundu | Olay

Palmali Holding’in Azerbaycanlı sahibi, işadamı Mübariz Mansimov açıklama yaparak onu şantaj edenler konusunda şikayetlerini dilegetirdi.

Azerbaycanlı işadamı Mübariz Mansimov kendi sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada yazıyor:

Sevgili Arkadaşlarim, yurttaşlarim beni sevenler, namuslu bacı ve kardeşlerim. Bu konuşmayı yapmak zorundayım.Bana karşı çok çirkin bir oyun kuruluyor. Beni terörle, FETÖ terör örgütü ile ilişkide ve casuslukda yalandan itham ederek üzerime suç atmak istiyorlar. Bunu yapanlarda bir grup kendi çıkarlarını gözetenlerdir.

Bildiğiniz gibi ben haklarımı savunmak ve aramak için mahkemeye baş vurdum. Bu hukuk savaşını kaybedecek ve bu günün artık yakın olduğunu gören özel ve devlet şirketleri iyice hırçınlaşmaya başladı. İnsan hırçınlaştıkça gözü ve mantığı kör olur ve peş peşe hatalar yapar. Hukuku, adaletsizliği parayla almaya kalkıyorlar. Parayla! Benim eski satılmış çalışanlarımı, bazı hakimleri, devlet adamlarını satılan mal gibi almışlar. Onlar da mal gibi paranın kulu olmuş, ne şeref kalmış ne de namus. Hırsızlar, hainler ve FETÖ’cüler birtarafta ben bir tarafta, bunlar beni akılalmaz şeylerle suçluyorlar. Tüm bunlara gülüp geçiyorum. Bir zamanlar o hocanın peşinde koşanlar şimdi bana saçma, akıl almaz iftiralarla geliyorlar. Bunların hepsi yalan tümü uydurmadır və bunları ispat etmek hiçde zor değil, kolaylıkla ıspatlayabilirim. Onlar buna başvurdu ve bir gün bunun cezasını çekecekler. Allahın adaleti kılıç gibi keskindir. Zavallılar, bunu bir türlü anlamadınız. Sizin sahipleriniz yarın sizi de satacak! Beni en çok üzeni söyleyeyimim, bu satılmışların içinde benim hemşerilerim var. Azerbaycan Türkleri. Beni düşman mı zannettiniz? Ben düşman değilim! bunu bilin sizin yaptığınız bu şerefsizliği düşman bile yapmazdı. Bu beni derinden yaraladı. Bana FETO’cü demektense kendinize, geçmişinize ve çocuklarınızın nerde eğitim aldığına bakın. Siz zannediyormusunuz ki bundan kimsenin haberi yok mu? Bu kadar mı safsınız? Ya da karşınızdakileri kandırıyorsunuz?

Zavallılar siz hala anlamadınız, benim için ne mal ne de servet önemlidir. Namus ve şeref herşeyden önde gelir. Bunlar sizde olmadığı için beni anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Ben her zaman helal kazandım, helal de harcadım. Benim Allah’ım var ve ben her zaman Allah’a sığındım. O beni hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Sizin sonunuzu ise hiç düşünemiyorum.


Olay
Haberler