'Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü' ile ilgili Vestel'den yalanlama geldi

'Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü' ile ilgili Vestel'den yalanlama geldi
03:35 20.01.2020 | 70 kere okundu | Ekonomi

Vestelcell adıyla Türkiye'nin yeni bir telefon operatörünün hayata geçirileceğine ilişkin haberler Vestel'den yapılan bir açıklama ile yalanlandı.

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel'in Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü olmak üzere bir adım attığına dair ortaya çıkan haberlere Vestel bir açıklama getirdi.

Milliyet gazetesinin haberine göre, Vestel Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü oluşumunun söz konusu olmadığını, markanın Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet vereceğini belirtti.

Vestel'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türk Telekom ve Vestel, Ağustos 2018 tarihinde Vestelcell ürününe yönelik iş birliği anlaşması imzalanmıştır. Bu doğrultuda Vestel Venus akıllı telefonlarının satışı Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla bugün haberde iddia edildiği gibi 'Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olunması' gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca söz konusu haber ajans tarafından gün içinde yayından kaldırılmıştır."

Türk Telekom ile Vestel yerli ürünlerin kullanılmasını teşvik amacıyla planladıkları Vestelcell ürününe yönelik iş birliği anlaşması imzalamıştı. Anlaşma kapsamında Vestel, bini aşkın mağazasında Vestel Venus akıllı telefonlarının satışını Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirecekti.


Ekonomi
Haberler