Türk Dünyası Parlamenterler Birliği,  Türk'ün bayramı Nevruz''u kutladı.

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği,  Türk'ün bayramı Nevruz''u kutladı.
23:15 20.03.2021 | 73 kere okundu | Kültür


     Birlik Genel Başkanı Nail Çelebi; Türk dünyasının yeni yılı, bayramı ve diriliş günü olan Nevruz'un Türk ve İslam alemine  hayırlı olmasını diledi.

Başkan Nail Çelebi'nin Nevruz mesajı şöyle;

 21 Mart, Türkler için aynı zamanda diriliş ve yaradılış günüdür, kurtuluş günüdür.. ERGENEKON'DAN çıkıştır.
 İşte bu yüzden Oniki Hayvanlı Türk Takvimi'nde  Nevruz,  yeni yılın  başlangıcı olmuştur. Tam 3 bin yıldır da Türk'ün bayramı olarak kutlanmaktadır.

Azerbaycan, Kazak, Kırgız, Türkmen, Özbek, Tatar, Uygur , Anadolu ve Balkan Türkleri Nevruz Bayramı'nız kutlu olsun...

Yeni yılda; zulme uğrayan Türk  ve müslüman toprağı kalmasın. Türk'e, müslümana olan düşmanlık  ve  terör saldırıları son bulsun. Teröre destek veren ülkelere karşı şimdi Türk birliği zamanıdır. Buradan Türk Cumhuriyetleri liderlerine ve  kandaşlarıma sesleniyorum...
Artık Türk devletleri bir araya gelmeli ve Avrupa Birliği gibi bir Türk Birliği kurmalıdır. 21.yüzyılın Kızıl elması Türk Birliği'dir..Zira, Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur...
  Bir yeni yıl dileğim de Türk Cumhuriyetlerinde olduğu gibi Nevruz'un  ülkemizde de milli bir bayram olarak kutlanmasıdır.
 Bir kez daha Türk dünyasının yeni yılını kutluyor, Nevruz'un Türk devletlerine huzur, başarı ve güç getirmesini, varlıklarının ebedi olmasını diliyorum.
Umarım Nevruz, sadece Türk dünyasının değil, bütün insanlığın başına bela olan Covid 19illetinden kurtulmamıza da vesile olur.
Öte yandan bugün büyük Türk ozanı Aşık Veysel'in de ölüm yıldönümü. Ozanımıza  bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun.

                              Nail Çelebi
                              TDPB Başkanı


Kültür
Haberler