TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'ndan 50'nci yıl dönümü konseri

TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'ndan 50'nci yıl dönümü konseri
06:44 17.02.2020 | 38 kere okundu | Kültür

TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu, kuruluşun 50'nci yıl dönümünü, Türkiye'nin önde gelen şeflerinin yönettiği Gala Konseri ile kutladı.

Muammer Sun'un 1969 yılında temellerini attığı, 1970'te dinleyiciyle buluşan TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu, yarım asırlık ömrünü Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu'nda verdiği konserle taçlandırdı.

Konsere TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, TRT Radyo ve Müzik Dairesi Başkanı Ahmet Akçakaya, Ankara Radyosu Müdürü Merdan Güven katıldı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, konser öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nun yarım asrı geride bıraktığını, bugün koronun kurucusu ve TRT eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Muammer Sun ve koronun ilk şan pedagogu Müfide Özgüç ile 50 yıl konserini izleyeceklerini söyledi.

Eren, "Müzikseverler Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonu'nu tamamen doldurdu. Ben de heyecanlıyım. Bu akşam 50 yılını geride bırakan ve nice 50 yıllara ulaşmasını hedeflediğimiz koromuzun konserini hep birlikte izleyeceğiz. Koronun başarılarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.


Kültür
Haberler