KARGAŞA VE ARDI…..

KARGAŞA VE ARDI…..
07:30 07.01.2022 | 4641 kere okundu | Yazarlar

           LÜTFULLAH KALELİ

 Sonunda; beklenen hareketlenmeler gerçekleşmeye başladı. Bir zamanlar D8 ülkelerinin başına gelen olayların bir benzerini yaşamaya başladık. Hatırlanırsa, N.Erbakan TV.lerde eline aldığı İslam dinarını tanıtmış, ardından, Türkiye dahil, D8 ülkelerinin tamamında bir şekilde yönetimler değişmişti.

                Yani D8 ölü doğmuştu. Ta o zamanlar İslam birliği ölmüştü.(İttihadı İslam)  Son günlerde Türk cumhuriyetlerinde meydana gelen olaylar, Türk birliğinin ölümünü sağlamak içindir. Türk birliğinden rahatsız olan ülkeler, Rusya-Çin- ABD-Avrupalı vahşiler(Avrupalı devletler) Arap ülkeleri. Ve uydu diğer ülkeler. Diğer bir deyişle, PKK-FETÖ-Dini gurup ve cemaatler ile oluşumların ardında bulunan konsorsiyum ve yavrularıdır.

                Ta yaz aylarında, devletimin organlarını uyarmış bu gün gerçekleşecek olaylardan haberdar eylemiştim. Ta o zamanlar işe; AZERBAYCANDA BAŞLAYACAKLARDI. Eylemler Almanya’da planlanıyordu. Bazı Azerbaycanlı siyasetçiler işin içinde idi.

                Kazakistan; Türk dünyasında bilimde ilerlemiş, kendine yetebilen bir ülke. Türk dünyasında tarikatların kökleri kazınmalıdır. İslam dünyasında da öyle! İttihadı İslam(İslam birliğini) gerçekleştirmek isteniyorsa! Öndeki en büyük engel Müslüman’a  benzeyenlerdir. Yani tarikatlardır. Mosad resmen söylüyor 70 kadar tarikat kurduk diye.

                İttihadı İslam’ı gerçekleştirmek istiyorsanız, önce Türk birliğinin tesisini tamamlamalısınız. Bunun başka yolu yok. Tüm bu işlerin ardında derine indiğinizde Yahudileri bulursunuz. Yahudi melanetini tanımak isterseniz Milis General Cevat Rıfat Atilhan’ı tanımalı eserlerini okumalısınız.

                Osmanlıyı kimler –kimlerin eliyle yıktığını anlar önlemlerinizi alırsınız. Türk birliği ise! Uzun yılların emeği-gözyaşı- umududur. Düşmanlarımızın etkilemesine asla izin verilmemelidir. Heveslerimiz kursaklarımızda kalmamalıdır.

                Türk dünyasında; yönetimlerin değiştirilmesine asla izin verilmemelidir. Halk ayaklanmalarının önüne derhal geçilmeli, diğer Türk devletlerine sıçramasına izin verilmemelidir. Günümüzde gerçekleşen Düşman hamleleri(atakları) hantal bir zihniyetin ürünüdür. Bilinir ki, “atı alan Üsküdar’ı geçer. Veya Akıllı düşünene kadar, deli köprüyü geçer”

                Yine bilinir ki, Türkiye’de de, sokak eylemleri meşhurdur, siyasal iktidarlar, sokaklardan yönetilmeye çalışılmış, çoğu zaman başarılı olmuşlardır.15-16 Haziran olayları hatırdan çıkarılmamalıdır. Militanlara dağıtılan bildiriler tekrar gözden geçirilmelidir.

                Öyle bir zamandayız ki! “Ya devlet başa! Ya kuzgun leşe” denilen anları yaşıyoruz. Yukarıda saydığım ülkeler ve oluşumların eylemleri- planları başlarına geçirilmelidir. Tıpkı, Son Osmanlı dönemlerinde olduğu gibi, içte ve dışta düşman çok; vakit az. Vakti iyi değerlendiremeyenler ileride hain olarak anılacaktır. Benden demesi.

                Türk devletlerinde, olanlar ile –Türkiye’de halkın kışkırtılmaya çalışılması(tahrik) Aynı merkezdendir. İncelenirse, yöntemlerinde, benzerlik göstereceğine inanıyorum. Önümüzdeki 500 yıl’ın fırsatını yakaladık. Heba etmeyelim.

                Görklü Çalap’ımızın görkemli selamları, Fırsatları heba etmeyen, düşmanlarımıza fırsat vermeyen, düşmanlarımıza haddini bildiren, Türk birliği ve İslam dünyasının mutluluğu için çalışan yiğitlerimizin, ve tüm çalışanlarımızın üzerine olsun vesselam.

                                                                                                                                      

 


Yazarlar
Haberler