KURCALAMA

KURCALAMA
18:30 08.09.2021 | 990 kere okundu | Yazarlar

LÜTFULLAH KALELİ. 

Kurcalama; herhangi bir şeyi anlamadan, öğrenmeden, ayarları ile oynamak, çalışmasını veya niteliğini değiştirmeye çalışmak anlamına kullanıla gelmiş bir sözcüktür. 

                Düşmanlarımız, biz kendimize geldikçe, çıldırmaya devam ediyor, aklı -mantığı- bilimi ve deneyimi bir kenara bırakarak ötemizi berimizi kurcalamaya çalışıyorlar. Özellikle içimizde bulunanlar hareketliliğe devam ediyorlar. Parçalıyorlar-birleştiriyorlar, ortama müdahale ediyorlar, yeni şartlara göre akıllarınca oyun kuruyorlar olmuyor. Başaramıyorlar. 

                Bundan sonrada başaramayacaklar. Çıldırmalarının düzeyi artmaya devam edecek. Özellikle içimizdeki düşmanlarımızın temaslarını gözden ırak tutmamak gerek. İlişkiler ağını sürekli gözlemek atlamamak gerek. 

                Dış düşmanlarımız, şapla şekeri, bir arada kaynatmaya çalışıyorlar. Dış bağlantısı olanların yeni sosyal kümeler teşkil etmeye çalıştıkları duyumunu alıyorum. Beslendikleri ülkelerin konumlarına göre tavır aldıklarını söylemek pek boş olmasa gerek. 

                Kamuyu içi boş şeylerle ablukaya almaya çalıştıklarını düşünüyorum. Benim binlerce yıllık devlet aklım elbet bunları görüyor ve önlemini alıyor olmalı. Önemli olan, doğru tanı koymak, doğru değerlendirmek ve doğru vakti beklemek gerek. 

                Devletimizin ve siyaset sahnesi ile birlikte, aydın kesimin, bağımlı, bize benzemeyen kesimlerden temizlenmesi gerek. Özellikle yurt dışı temaslarda devletin ilgili organlarına bilgi vermeden oraya bura koşuşturanlar bir kenara not edilmelidir. 

                Halkımız ise; bilgi kirliliği içinde sıkılıyor, dedikodu dünyasında kayboluyor. Etkilenen kesimler elbet oluyor, bunlar devletimize adeta düşman kesiliyorlar. Sanal dünyada, internet ortamında vakit yitirmeden acil önlemler alınmalı, psikolojik savaşçılara karşılık veren, timler kurulmalı, var olanların sayısı artırılıp güçlendirilmelidir. 

                Ve dahi bizlerinde; içimizdeki ve dışımızdaki düşmanlarımızın öteleriyle, berileriyle onamamızın vaktinin geldiğine inanıyorum, Düşmanlarımızın kimyalarını bozmalı akıllarını başlarından almalıyız. Düşmanlarımızı kendi içlerinde oyalamanın yollarını denemeliyiz. 

                Düşmanlarımız enerjilerini kendi içlerine yönelik harcamalılar. Fransa’nın insanlık düşmanı davranışları, İslam coğrafyasında oynamaya kalkması engellenmeli, uluslararası mahkemelerde mahkûm olması sağlanmalıdır. 

                Tarihi düşmanlarımızın, birbirlerinden hiç farkları yok. Al birini vur ötekilerin başlarına.  Hainlerimizin nüfus planlamasına ihtiyaçları var. Sayılarını azaltmak gerek. Ayaklarına köstek vurmak gerek. 

                Önce yüreklerimizin her türden korkulardan-endişelerden arınması lazım. İhanet içinde olanlar belgeleri ile birlikte ifşa edilmelidir. Özelliklede siyaset sahnesinde yer alanlar. Toplumu etkileyen düşünce kuruluşları ve daha birçok merkez işe yaramaz hale getirilmeli afişe edilmelidir. 

                “Vatan sevgisi ve temizlik imandandır.” 1 Yüce Çalap’ımızın görkemli selamları Vatan sevgisi ve temizlik imandandır deyip yurdumuzun dört bir yanını önce sevip sonra temizliğe başlayanların üzerine olsun vesselam. 

1.Vatan sevgisi imandandır. 

Temizlik imandandır. Hadisi şerif Kütübü sitte.                                                  


Yazarlar
Haberler