Yanlış yapma şansımız yok

Yanlış yapma şansımız yok
13:15 29.07.2021 | 4180 kere okundu | Yazarlar

Abil Babaoğlu

Kelbecer istikametinde yeniden silahların konuşmasının, yok olmuş Ermeni ordusunun cesaretlenerek şanlı Azerbaycan askerine karşı 
ateş açmasını, çoğu şahıs Batı'ya ve Ermenistan'daki Batı tarafdarlarına bağlıyorlar. Böyle bir fikir söylenilmektedir ki, Ermenistan bu hamle ile Fransız askerlerini Ermenistan'a getirmek istiyor.
Bunlar hepsi yanlış düşünce ve bizi olayların arkasında duran esas güçten, onun planlarından uzaklaştırıyor. Bütün bu söylenilen fikirler bölgenin esas oyun kurucusu Rusya'nı bizlere barış taraftarı, çözüm taraftarı gibi göstermeye, durumun gerginleşmesinde esas pay sahibinin Batılı devletler olduğunu göstermeye ve kabullenmemize hizmet ediyor.
Ben Batı'yı aklamak düşüncesinde değilim, şeytanın birinin diğerinden farkı yoktur. Hepsi istismarcı, hepsi Türk düşmanıdır. Ama daha önce de yazdığım gibi, dünyada hiçbir şey basit nedenlerden doğmaz. Nasıl ki, Tanrı istemezse yaprak düşmez, Ermenistan'da da Rusya istemezse bir siyasetçi konuşamaz, bir asker kurşun sıkamaz. 
İlk önce onu söyleyelim ki, Ermenilerin 3000 yıllık, sülük gibi büyük devletlerin kanını emerek, onları kullanarak hayatta kalma tecrübeleri var. Onlar kanını emdikleri devlet ve imperatorluklar tam zayıflayana kadar onun betninde öz organ gibi yaşamakta devam eder, zayıf düştüğü zaman ise aynen asalak barsak kurtları gibi onu içten mahv etmeye çalışırlar. Bu onların genetiğinde var ve bu işte çok mahirlerdir. 
Yani bu gün Ermeniler, onları millet ve devlet yapan Rusya tam düşmedigi için ona karşı gitmezler, gitlmiyecekler.
Son 1.5 yılda Kafkasya'da yaşanan olayların kronolojisine bakalım: 
1. Tam 13 ay önce Tovuz olayları yaşandı. Ermeni güçleri bütün güçüyle Azerbaycan'ın Baku-Ceyhan boru hattının geçtiği Tovuz bölgesine saldırdı. Amaç hem Ermenilerin eliyle boru hattını sabote etmek, hem de Türkiye ile yakınlaşan Azerbaycan hakimiyetini devirmek için, ülkede iç karışıklıklar yaratmaktı.
2. 2020 Eylül ayında cebhe bölgesinin her tarafından saldırı düzenlendi.
3. Azerbaycan Ordusu Ermeni teröristlerinin cevabını gerektiği gibi verince ve bu teröristleri işgal ettiği topraklardan kovduğu zaman, yine Rusya hem Ermenileri kurtarmak için sivil insanlara İskender roketleri attı, hem de Nahçivan'da kendi helikopterini vurdurarak ilerleyen Azerbaycan Ordusunu durdurmağı başardı.
4. 28 yıl sonra işğalçi Rus ordusu Barış gücü adıyla Azerbaycan topraklarına geri dönmüş oldu.
Göründüğü gibi bütün olayların arkasında Rusya var ve bölgedeki bugünkü olayların arkasında da duran yine Rusya'dır.
Rusya'nın bu bölgede varlığını devam ettirmesi için devamlı ateş sesleri duyulmalıdır. Bu ateş sesleri beş yıl tamamlanmağa 6ay kala daha da şiddetlenecek.
Ama Rusya'nın esas planı güçlenen Türkiye ve Türk Birliği'nin önünü kesmek. Bunun için onlar muhakkak 2025'e kadar, aynen Tovuz olaylarında planladığı gibi Azerbaycan'da iktidar değişikliği yapmak isteyecekler. 
Bunu da iç karışıklıklar yaratarak yapmak denenecek.
Ülkede PKK ideologu, Moskova'nın bir numaralı adamı Ramiz Mehdiyev halen gücünü kayb etmemiş, adamları hakimiyette yüksek makamlarda oturmaya devam ediyor.
İktidar partisinde ve bazı mühalifet partilerinde Rusya'nın büyük etkisi var. 
Devrim yapmak içinse, Rusya'nın en büyük yardımcısı her zamanki gibi İran olacaktır. Daha bir hafta önce İran'ın adamı Kafkas Müslümanları dini lideri Allahşükür Paşazade'nin hükumete sopa gösterek, Sünni-Şii karşıdurmasından söz etmesi tesadüf değildir. Azerbaycan devleti ve devletçiliği bu tehlikeleri atlatmak için, bugün itibariyle harekete geçmelidir.
Türkiyenin 2015 yılı, 15 Temmuz gecesinin, 2025'te Azerbaycan'da yaşanmaması için bugünden başlayarak devlette temizlenme işleri yapılmalı, millileşme harekatı başlanmalıdır. 
Eğer ki, yakınlarında uyumuş bile olsa, bir şeytan varsa, o demektir ki, sen tehlikedesin.
Azerbaycan'ın yanında ise hiç uyumayan şeytan Rusya var. Bu şeytan bugün Azerbaycan lehine bazı beyanatlar verebilir, ancak bu onun olaylara dürüst yaklaşımından değil, Azerbaycan kamuoyuna iyi gözükmek ve Azerbaycan'da kalıcı olmak içindir..


Yazarlar
Haberler