Azerbaycan askerinin katili tek Ermeni değil ona destek veren İran'da katildi - FOTOGALERİ

Azerbaycan askerinin katili tek Ermeni değil ona destek veren İran'da katildi  - FOTOGALERİ
13:45 26.07.2021 | 2549 kere okundu | Yazarlar

Abil Babaoģlu

Kafkas Müslümanları Şeyhi Allahşükür Paşazade bir konuştu dünya sarsıldı. 
Adamcığazda ne mucizeler varmış be!
Öncelikle şunu söyleyeyim Kafkas Müslümanlarının Ruhani Yönetimi diye bir şey yoktur.
Sovyet döneminde KGB tarafından oluşturulan bir örgüttü ve başına bir KGB ajanı atanacaktı.
Bu şans "Mişa"nın nasibiymiş. 
Sovyet gitti, o yönetim gitti.
Artık Kafkasya'daki Müslüman toplulukların kendi dini liderleri var, yani hiç kimse Mişa'nın, yani bu komünist mollanı adamlıktan saymıyor.
Ama o KGB'nin en başarılı ajanıydı ve yeteneğini kullanarak hemen saf değiştirdi ve İran'daki ağalarının bir numaralı ajanı oldu.
Komünist mollanın şu büyük sözlerine dikkat eder misiniz: Ageyi Ali Khamenei.
Bu sesleniş aynı Sovet alışkanlığı olup, Stalin'e ithaf edilen "Yoldaş Stalin" deyiminin bir benzeri... 
Bu dinsizler bilmezlermi ki,İslam dininde Ağa, Zati Alileri ifadeleri yoktur.
Allah karşısında her kes beraberdir.
Allah karşısında insanların üstünlüğü sadece onun takvası, ameli, imanina göredir. Allah karşısında iman edenlerin ise hepsi aynı statüdedir.
Komünist mollanın ağası Müslümanları öldürmek için kafire silah, kıda, teknolojleri için petrol, gaz veriyorsa, o ağayi kafirdir. O kafire ağa diyen de, ondan fazla kafirdir. Ve halkını öldürmek için, düşmana silah veren birine ağa dediğin zaman, o dökülen kanlara ortaklık etmiş olursun.
Yani, şanlı Azerbaycan askerini şehit eden Ermeniye silah vermiş ağa Hameney'i de, onun Azerbaycan'daki ajanları da, Allahşükür Paşazade de dahil hepsi Azerbaycan askerinin katilleridir. 
Bu şerefsizler bugün güçlenen Türk Birliğine karşı daha sık birleşmişler. Bu işlerin Azərbaycan'daki yöneticisi ise, kırmızı molla Paşazadedir. 
Necmeddin Sadigov'un def olub Rusya'ya gittiği gibi, bunun da def olub narkoman ağalarının yanına gitmesi lazımdır ve tam zamanıdır.

Dipnot: Paşazade aynı zamanda Azerbaycan cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i tehdit etmekten bela çekinmiyor. Son sersemlemesi ne gelen tepkilere yanıt olarak Azerbaycan Türkiye ilişkileri ne işare ederek olayı Sünni Şii konusuna getirir. Oysa Sağır Süleyman bile bilir ki Paşazade ye itiraz edenlerin hepsi şii camiesinden olan insanlardır. Bu insanlar  işgalden Azad edilmiş topraklarda, yani Hudaferin Köprüsü'nde Azerbaycan cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve hanımı Mehriban Aliyeva nın namlunun ucunda resimlerini paylaşan İran'a da itiraz etmiştir. Boşuna Azerbaycan'da mezhep kavgası çıkarabileceği ne ümit etmesin baş Molla. Atacağı her han si bir yanlış harekatta karşısına çıkanlar onun ümit ettikleri olacak. 
Yazarlar
Haberler