Türk her zaman savaşmalıdır

Türk her zaman savaşmalıdır
17:15 24.06.2021 | 2201 kere okundu | Yazarlar

Abil Babaoğlu

 

Yaradan, büyük Allahım yaratılanı önce şahıs, insan olarak yaratmış. Daha sonra onları kavimlere, milletlere ayırmıştır. Her millete de farklı özellik, milli özellik, farklı genetik özellik vermiştir. Mesela, Araplara rahatlık, keyif işret tutkunluğu, Perslere hilegerlik, beyaz ırk denilen Avrupalılara barbarlık, öldürmek, Hay denilen Ermeni topluma sırtlan gibi hem canlı insanları, hem de ölülerin cesetlerine saldırmak gibi özellikler vermiştir.
Ama yüce yaratıcı, Allahım Türke bütün bu pislikleri düzeltmek için, yarattığı dünyanı düzene sokmak için savaşmak görevi vermiştir. Türk milleti savaşmadıkca yok oluyor, dünya sahnesinde varlığı fark edilmiyor. Bunu biz Azerbaycan örneğinde gördük. 28 senede varlığı hiss olunmayan Azerbaycan 44 günde kendini dünyaya tanıtmış, Türklüğünü bütün dünyaya göstermiş oldu.
Çünkü o uyandı, kendine döndü ve kendine yakışanı yaparak savaştı. Çünkü onun geninde savaşmak var, yaradan onu savaşmak için yaratmıştır.
Türk her sahada savaşmalıdır. 
Haksızlığa, adaletsizliğe, zorbalığa karşı savaşmalıdır. Türk bir tek silahla döyüş meydanında değil, her sahada savaşmalıdır. Bu gün en önemli olan devletlerin, milletlerin geleceğini ve mukadderatını hall eden ilim sahasında daha çok savaşmalıdır. Teknoloji, sanayi sahalarında azinle savaşarak dünyanın önde gelen sanayi, teknoloji devletleri olmalıyız.
Çocuklarımıza orta okuldan universiteye kadar bilim sahasında önde olmağı ve bunun için savaşmağı ögretmeliyiz.
Bir Selçuk Bayraktar ve onun gibiler Türk dünyasının gençlerinde bilime, teknolojiye, öğrenmeye, icata heves istek yarattı.
Çocuklarımızı Türk zekidir, çalışkandır psikolojisi ile büyütmeliyiz.
Türkün gerçek tarihini, Türkün eski çağlardan ilk alfabeye sahip olan millet olduklarını, Avrupaya yazını ilk 5000 yıl önce Ertruksların götürdüğünü ve at üstündeki Türklerin daima dünyaya medeniyet taşıdığını ögretmeliyiz.
Türkün dünyaya hakim olması ve dünyanın düzelmesi için çocuklarımıza genetiğimizde olan savaşma ruhunu aşılamamız lazım.
Savaşmak, hem de her sahada..
Türk her zaman zafer kazanmalıdır.
Çünkü Yaradan onu bunun için yaratmış.
Yoksa dünya daha da yaşanılmaz hale getirilecek.
Allah Türkü korusun.


Yazarlar
Haberler