TUZAK CÜMLE: “ERMENİ SOYKIRIMINDAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ SORUMLU DEĞİLDİR.”

TUZAK CÜMLE: “ERMENİ SOYKIRIMINDAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ SORUMLU DEĞİLDİR.”
22:15 01.05.2021 | 1751 kere okundu | Yazarlar

HASAN BARIN

Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı birçok ülkede kabul edildi.
Dikkat edin; kabul edilen bu tasarıdan sonra, Türkiye’den gelecek baskıları azaltmak, Türkiye’yle sorunumuz yok algısı vermek amacıyla arkasından resmi bir açıklama yapılır:
Bu yaşanan soykırımdan Türkiye sorumlu değildir.
Anladık Türkiye sorumlu değil ama söylenmeyen bir sorumlu var.
Bir soykırım iddaası var, Türkiye sorumlu değil, peki sorumlu kim?
Tabiki bu açıklamadan çıkan sorumlu, Osmanlı Devleti!
Hah şimdi!

PORTAKAL ORDA KAL!

Biz bu açıklamanın ardındaki kurnazlığı; bu kurnazlığın birinci aşama olduğunu, daha ilerki aşamalarda nelerin geleceğini bilmeyecek kadar safmıyız!
Değiliz ki müdahale ediyoruz.
Birincisi: Madem iddia edildiği gibi bu soykırım Osmanlı Devleti yapmış, haritaya baksınlar artık böyle bir devlet yok, olmayan bir devlet için neyin tasarısını onaylayıp onaylayıp Türkiye’nin önüne getiriyorsunuz. 
Okumayan, tarih bilinci olmayan, düşünmeyen insanlar için, bunun mantığını da ortaya koyuyorlar:
Neymiş efendim; bu olaylar bir daha yaşanmasın diye yapıyorlarmış!
Madem soykırımların bir daha yaşanmaması; bize yapıştırılmaya çalışışan sözde soykırım tasarılarının onaylanmasıyla alakalı ise;
ABD’nin kızılderelilere, Iraklılara, Afganlara, Vietnamlılara; Fransa’nın Cezayirlilere, Ermenilerin Karabağlılara, Rusların Kırım, Gagauz Türklerine yaptıklarını, burada sayamadığım soykırımları da onaylasınlar.
Öyle ya, insanlığa hizmet edeceğiz ya ilelebet hizmet edelim!

Ama ince hesap farklı:

Türkiye’den bazı çevreler Osmanlı kelimesini duyunca alerjik reaksiyon gösterirler. Türkiye sorumlu değil derken amaçlananlardan birisi de, bu çevreyi yanlarına çekip, yandaş kazanmak, yandaşlarına sufle vermek; Türkiye’nin tamamından kendilerine gelecek baskıyı böylece azaltmak.

Osmanlı dendiğinde reaksiyon gösteren kişiler ve Türkiye sorumlu değildir diyerek kurnazlık yapanlar iyi dinlesinler, araştırıp, diyebiliyorsa da yalan desinler!

Tarihin en önemli savunma savaşlarımızdan olan Çanakkale Savaşı’nda Osmanlı Genel Kurmay Başkanı Enver Paşa; Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Osmanlı Subayıdır.

Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a gitmek için bindiği Bandırma Vapuru’ndaki yirmi dört kurmay subay da Osmanlı Subayı’dır.
Mustafa Kemal askerlik mesleğinden istifa ettikten sonra, “Paşam ordumla emrindeyim” Osmanlı’nın kalan tek ordunun komutanı Kazım Karabekir Paşa’da Osmanlı Subayı’dır. 

Kurtuluş Savaşı Kahramanları Mustafa Kemal, Ermenilerin kabusu Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa, Enver Paşa Osmanlı’nın yetiştirmiş olduğu mükemmel komutanlardır.
Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı’nın yetiştirmiş olduğu subaylar tarafından kurulduğundan kabul etsek te etmesek te Osmanlı Devleti’nin devamıdır. Kaldı ki Türkiye Cumhuriyeti Lozan Antlaşmasıyla devralmış; en son taksidini de 1954’te ödeyerek devraldığı Osmanlı borçlarını bitirmiştir. 
Görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti gökten zembille inmemiş
Osmanlı’nın devamı olduğu resmi kayıtlarla da sabittir.
Esas hesap edilen tuzağın ikinci aşamasını özet olarak yazmak gerekirse:
Sözde Ermeni Tasarısı Osmanlı’nın suçudur algısı kılcaldamarlara kadar enjekte edildikten sonra ikinci aşamaya geçilecek: Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar başta Mustafa Kemal olmak üzere Osmanlı Subayı’dır, Osmanlı’nın borçlarını bile kabullenerek Osmanlı’nın devamı olduğunu kabul ettiniz,  Osmanlı’nın devamı olduğunu bile kabul ettiğinize göre Osmanlı’nın yaptıklarından da sorumlusunuz, hadi bakalım şu toprakları Ermenilerindi verin o toprakları, şu tazminatları da ödeyin diyecekler.
Kendilerini uyanık bizi saf zanneden, buram buram tuzak kokan kurnazca ifadelerine kanmayalım.
Sağlık, saygı ve huzurla kalın!


Yazarlar
Haberler