Türk Birliği.

Türk Birliği.
18:15 25.04.2021 | 1466 kere okundu | Yazarlar

İrevan Türk Cumhuriyeti vatandaşı Sözbir Harekatı Başkanı  ABİL BABAOĞLU

 


Son yıllar bölgemizde ve dünyada baş verenler haksızlığın, adaletsizliğin arttığını ve dünyanın tek bir yönde - bazı aileler ve devletler tarafından köleleştirilmesi yönünde ilerlediğini gösteriyor. Dünya artık eski Roma imparatorluğu dönemindeki yöntemlerle yönetiliyor. Ülke içinde, senatoda insanlıktan, demokrasiden konuşuluyor, ülke dışında ise katliamlar, sömürge, köleleştirme, köleleri bir birine öldürterek keyif alma politikası uygulanıyor. Bu günkü dünyada ve dünyanın süper gücü ABD'de de, aynen Roma imparatorluğunda olduğu gibi dünyanı yeniden istedikleri gibi şekillendiren para gözlü, para beyinli insanların dünyaya musallat ettikleri malum Covid pandemisinden sonra dünyada haksızlık ve adaletsizlik artmağa başladı. Devletler borç batağına sürükleniyor ve bunun sonunda milli, ulusal devletler egemenliklerini kaybetmekle karşı karşıya kalacaklar. 
Bu gün bu düzene karşı ses çıkaran, direnen tek devlet Türkiye'dir. Başkan R.T.Erdogam "Dünya beşten büyüktür" söylemi boş bir laf değil, bu katliamçı köleleştirme düzenine son vermek için dünyaya yapılan bir çağrı, bir haykırıştır. 
Türkiye bu düzene karşı tek başına mücadele edemez. Bunu ancak bir birlikle, birliktelikle yapabilir. Bu birlik Türkiye'ye karşı her zaman kalleşlik yapan AB ve NATO üyesi devletlerle değil, kanı, dili bir devletlerle ve Türkiye'ni çok seven Pakistan, Katar, Bosna gibi devletlerle yapılmalıdır. 
Bu gün Türk Birliği tarihi bir zarurettir.Türk sammitleri artık kesin kararlar almalı, real faaliyete geçmelidir. Türk Cumhuriyetleri geç kalmadan vahit ekonomiye geçmelidir. Bunu Avrupa Birliği tecrübesinden yararlanarak yapabilirler. AB ilk önce 1950'de kömür-çelik topluluğu anlaşması yapılarak bu günkü birliğin temeli atılmıştı. 
Türk Cumhuriyetleri böyle bir anlaşma yaparak, bütün yeraltı zenginlikleri ortak imalat edip, ortak fiyat belirleyip pazara sunmalıdırlar. Aynen OPEC gibi vahit para birimine geçilmelidir. Geniş coğrafya ve nüfuza sahip olduğumuz için Vahit para birimi ekonomilerimizi dolar, avro ve digital para esaretinden, enfelyasyon, devalvasyondan korumuş olur. 
Ama bu günkü dünyada ekonomi pazarında söz sahibi olmak için, güçlü orduya, güçlü savunma sistemine sahip olmak şarttır. 
Bunu Avrupa ve Amerika 1949 yılında Kuzey Atlantik Örgütü NATO'yu kurarak yaptı. 
Bu gün Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan bunun ilk adımlarını atıyorlar. Ama hızla gelişen dünyada bunu genişleterek diger Türk Cumhuriyetleri, Macaristan ve Afganistan'ı kapsayacak şekilde acilen yapmak gerekiyor. 
Savunma sanayimizin yerli ve milli olması için büyük yatırımlar gerekiyor. Onun için Birlik hızla gelişen Türk Savunma Sanayisine ortak yatırım yapmalıdır. Türkiye'nin tecrübesi ve bilgili kadrolarından yaralanarak her bir ülke kendi savunma sanayisini ve teknolojisini geliştirmelidir. 
Vahit eğitim sistemine geçilmelidir. Üniversiteler vahit müfredatla eğitim vermelidir. Mezunlara bütün Birlik ülkelerinde geçerli olan diploma verilmelidir. Bu genç, yetenekli beyinlerin dışarı akınının önünü keser, Birlik içinde  göçe sebep olur. Bu Birlik ülkelerinin hızla gelişmesine neden olur. 
Genç, yetenekli beyinleri başka devletlere, özellikle düşman ülkelere kaptırmak, bir millet için toprak kaptırılması kadar felakettir, ciddi kayıptır. 
Bütün bunlar yapıldıktan sonra o kadar güçlü oluruz ki, ABD Cumhurbaşkanı soykırımı lafını kullanacak mı, kullanmayacsk mı diye gözümüz, kulağımız orada kalmaz. 
Türkün tarihi temizdir, lekesizdir ve geçmişinde kimseye hesap verecek karanlık bir olay yoktur. Amerika denilen devlet kurulduğundan bu güne kadar onlarla milleti tamamen yok etmiş, yüz milyonlarla insanı katletmiştir. 
Bu sırtlan sürüsünün Türkiye'ye saldırmasının tek nedeni Türkün şanlı, zafer dolu geçmişi ve bu gün zayıf olmasıdır. Türkiye bu sırtlan sürüsünün cevabını kardeşlerini yanına alarak, Türk Birliği kurarak yakın zamanda verecektir. 
Ama Türk Birliği Tebrizsiz, Zengezursuz, İrevansız, Kerküksüz olmaz, olamaz. 
Türk Cumhuriyetleri, Türk Birliği önüne emperyalist devletler tarafından dikilen bu kara, zehirli dikenlere işgalçi devletler - Ermenistan ve İran'a karşı vahit dış siyaset yürütmelidirler. 
Güç Birliktedir. 
Kurtuluş Türk Birliğindedir. 
 


Yazarlar
Haberler