BİRLEME TEVHİT

BİRLEME TEVHİT
18:15 15.04.2021 | 2875 kere okundu | Yazarlar

Lütfüllah Kaleli

 Dinde  birliği  sağlamanın yollarından biride  eğitimde birliği sağlamaktır. (tevhidi tedrisat)  öyle bir eğitim birliği olmalıdır ki; tüm İslam dünyasını kapsamalıdır. El Ezher gibi oryantalistlerce  Ele geçirilememelidir.  

                Din eğitim veren kuruluşları içine -çevresine veya yakınına  her ne amaçla olursa olsun sokulmamalı yaklaştırılmamalıdır. Öğreticilerin ve alınacak öğrencilerin üst düzey güvenlik soruşturmaları yapılmalıdır. 

                Kurulacak dini eğitim kurumlarının her türden ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmalı hiçbir bağış kabul edilmemelidir.   

                Ayrıca ; Diyanet işleri başkanlığı da;  personel alımından işleyişine kadar, yurt içi ve yurt dışı görevlerinde yeniden tanımlamaya gidilmeli, devletin güvenliği için stratejik öneme sahip kurumlar arasında olmalıdır.  

                Dini sahada eğitim verecekler ile eğitim göreceklerin , Türkler ile -Türkçe ile barışık olmaları sağlanmalı, devletin karşısında değil devletin yanında olmaları temin edilmelidir .Türk tarihi ile dost olmaları  mecburiyeti getirilmelidir. 

                İş bu kurumlarda, kulaklara fısıldanan uyduruk hikâyelere engel olunmalı , gerçek din alimlerine  ders kitaplarında yer verilmeli, kurtuluş savaşına katılıp destek veren alimlerin unutulmasına izin verilmemelidir. 

                Ülkem de ; siyasetçileri yetiştiren siyasi hedeflerde ortak hareket edebilecek   yetenekte kurumlar olmalı, devletin bekasını ilgilendiren konularda ayrı çatlak seslerin çıkasına izin verilmemelidir. 

                Siyasi ihanetlerinde bir bedeli olmalı, cezai yaptırımlar getirilmelidir. Hiçbir uluslararası anlaşma-sözleşme yasalarımızın üzerinde olmamalıdır. Özellikle orta ve uzun vadeli devlet politikalarını dinamitleyecek- sulandıracak , girişimler cezasız kalmamalıdır. 

                Ekonomide ve ekonomik hedeflerde de uyum sağlanmalı, çalışıp kazandıklarımızın yabancılara peşkeş çekilmesine izin verilmemelidir. Hiçbir yapının yüzde yirmi beşinden fazlası , yabancılara verilmemelidir. Ekonomide de ihanete asla izin verilmemelidir. 

                Ekonomi sıradan yurttaşların yararına işletilmelidir. Tıpkı  HZ . Muhammed gibi. Ekonomide üretime öncelik verilmeli her türden sahteciliğin önüne geçilmelidir. 

                Okullarımızda Roma ve batı tarihi okutulacağına, kadim Türk tarihi- Türk İslam tarihi ve İslam tarihi kapsamlı bir şekilde öğretilmelidir. Her iktidar değişikliğinde ders kitapları değişmemelidir.  

                Birleme (Tevhit) siyasal iktidarlara göre değil  devletin hayrına olarak tesis edilmelidir. Her aklına gelen devletin tesis ettiği birlemeye dokunmaya kalkmamalıdır. İş ciddi tutulmalıdır. 

                Görklü Çalabımızın  görkemli selamları ; her sahada ulusumuzun devletimizin  birlemesini (Tevhidini) sağlama gayretinde   olan yurttaşlarımızın üzerine olsun vesselam. 


Yazarlar
Haberler