RUSYASIZ MUTLU DÜNYA

RUSYASIZ MUTLU DÜNYA
23:45 07.04.2021 | 2348 kere okundu | Yazarlar

Elturan Musayev

 

Rusya'nın Doğu Ukrayna'da Donetsk ve Donbass gibi stratejik ekonomik bölgeleri ayrılıkçılar vasıtasıyla işgal etmiş olması bugün Ukrayna'yı veya Avrupa Birliği'ni rahat bırakmıyor. Ukrayna, Donetsk bölgesinin işgali ile Kırım'dan sonra ikinci büyük darbesini alsa da, yeni hükümetin çeşitli siyasi ve ekonomik reformları, ülkenin Rusya'ya karşı koyma gücü kazanmasına ve hem Avrupa Birliği hem de NATO'dan destek almasına neden oldu. Ukrayna halkı, dünyanın en devrimci, yenilikçi ve adaletsizlikle barışmayan insanları olarak dünya tarihine geçmiş durumda.
Rusya'nın Ukrayna'yı dize getirme istilası ve niyetleri bu yenilmez, talepkar insanlar tarafından engellendi. Ukrayna halkı kahraman bir halktır. Rusya'nın demode silahlarına veya Putin'in tehditlerine boyun eğmeyecek.
Askeri sanayisini modernize eden Ukrayna, artık silahlarını dünyanın dört bir yanındaki ülkelere satıyor.
Türkiye'nin artan prestijini ve yeni nesil askeri teçhizatını unutmayan Ukrayna devleti, en büyük başarısını askeri anlaşmalar sonucunda Erdoğan'ın desteğini alarak elde etti.
Ukrayna halkını Türk halklarına bağlayan tek şey askeri-politik ve ekonomik faktörler değil. Aynı zamanda tarihi Türk-Hazar imparatorluğunda yaşamış atalarına da bağlılıkları vardır.
Bugün Putin Rusya'sı tam anlamıyla çıkmaza girmiş durumda. İkinci Dünya Savaşı'nın yeni bir benzeriyle karşı karşıya kalmış durumdalar. III.Dünya Savaşı'nın patlak vermesi için gerekli koşulları yarattılar.
Rusya dünyanın çeşitli ülkelerinde devam eden askeri çatışmalardaki felaket yenilgisini gizlemek için Ukrayna cephesinde başarılı olmak ve itibarını güçlendirmek istiyor.
Yazık Putin!
Alınmayacak. Her geçen gün çöküşünü biraz daha izleyen Rusya gibi bir ülkenin, böyle bir savaşa kaç ay ya da kaç hafta dayanabileceği sorusu gerçek bir tartışma konusudur. Bu nükleer silaha güvenmekle olmaz, çünkü tüm gelişmiş ülkelerin nükleer silahları vardır ve bunları Rusya'ya karşı yönlendirmişler.
Rusya dünyadaki terörizmin, ayrılıkçılığın, isyanların, işgallerin, sömürgeciliğin, adaletsizliğin beşiği ve yaratıcısı, aynı zamanda bir himayedarı olarak da biliniyor.
RUSYASIZ MUTLU DÜNYA.


Yazarlar
Haberler