BİZE DE BEKLERİZ!

BİZE DE BEKLERİZ!
13:45 04.03.2021 | 4318 kere okundu | Yazarlar

LÜTFULLAH KALELİ

Gazetelere pek yansımayan bir haber dikkatimi çekti. Vatikan’ın başı Papa parlayan sırmalı elbiselerini göstermek ve nispet yapmak için, Irak’a gitmeye hazırlanıyormuş. Vatikan’a inananların yıkıp mahvettiği yerlere ,Papa’nın ziyareti çok anlamlı. İran’ın  Türkiye’yi istemediği topraklarda  , Şu an PKK zulmü –vahşeti, ABD işgali hüküm sürüyor.ABD ve iş birlikçileri  Irak’ı soymaya devam ediyor.

                Halkının büyük çoğunluğu Müslüman olan Irak’ta Papanın ne işi var. Belki de dinler arası diyalogdan bahsedecek, insan haklarından dem vuracaktır. .Fransa’da kapatılan camilerin, Fransa’da , çok zor duruma düşürülen Müslümanların,Her gün Avrupa’da saldırıya uğrayan camilerin ,Yunanistan’da zulüm altında inleyen soydaşlarımızın ahını görmezden gelerek kürsüye çıkacak….

                İçeride batıcı zihniyetin çok eleştirdiği, Gara operasyonundan sonra! Ziyaret yapılacağının duyurulması çok manidar olmalı. Sanırım Irakta çok az sayıda var .Irakta yaşayan Hıristiyan azınlık kontrolden çıkmak üzere, bunların denetime alınıp istismar edilmesi gündemde.

                Ülkemize; yarım asırdır süren saldırılar, bu topraklardan yapılıyor. Bizim için çok önemli olan bu topraklara  , yapılacak olan papanın ziyareti çok yakından takip edilmeli, Misilleme yapılmalı, Diyanet İşleri Başkanı mukabil faaliyetlerde bulunmak üzere derhal Irak’a gönderilmeli, gerekenler yapılmalıdır.

                 Irak topraklarında, Haçlı seferlerinden buyana aralıksız süregelen fitnenin kaynağı Vatikan’dır. Türkiye’nin seyretmesi mümkün değildir.Yakın bir gelecekte Turan illerindeki Türk devletlerine de gösterişli ziyaretler düzenleyebileceğinden şüphe edilmemelidir. Markopolonun izini takip edeceği mutlaktır.

                Papanın Irak’a yapacağı ziyaret Türkiye için yaşamsal önemdedir. Doğu Akdeniz ve adalar(ege)denizinde olagelen şeylerle doğrudan ilintilidir. Papa Ayasofya
‘nın cami olarak açılmasına çok içerlemişti, üzüntüden neredeyse kalp krizi geçirecekti. Ayasofya’nın açışlını unutmalarını ummak aptallıktan ibarettir.

                 Başımıza çok pis çorapların örüleceği anlaşılıyor. Türk devlet aklı ahmak değildir. Elbet bir düşündükleri olmalı, devlet aklımızın düşüncelerinin ipuçlarını görmek isteriz. Karar alıcıların uyarılması elzemdir.  Türkiye’deki siyasal gelişmeleri etkileme kapasiteleri mevcut.

                Türkiye’deki gelişmeler-yaşananlar- Türkiye üzerinde tasarlanan oyunlar ve daha niceleri  doğu ve güney doğu sınırlarımıza yakın topraklarla doğrudan ilintilidir.

                Adı geçen topraklar laboratuar gibidir. Dikkatle incelendiğinde çok sırları ortaya çıkarır. Yeter ki bakmayı ihmal etmeyelim, bakmakta gecikmeyelim. Asıl merak ettiğim Fener patrik hanesinin ne zaman sahne alacağı …

                Sanırım Papa; PİYERETMİT’E özenmiş. Büyük Selçuklu devletine örülen çoraplar bizim başımıza da örülüyor. Her alanda birlik beraberliğimizi pekiştirmek zorundayız. Turan illerindeki devletlerle ve orta doğudaki devletlerle , kadim ilişkilerimizi çok ama çok hızlı geliştirip pekiştirmeliyiz. bağlantı yollarının güvenliğini tesis etmek için çok çalışmalıyız.

                Papanın elbiseleri de Çin’in ipeği gibi parlaktır- albenilidir- çekicidir. Aldatmak için birebirdir. Unutmamak gerekir ki; tarih tekrardan ibarettir.

Görkemli Çalabımızın görklü selamları vatan savunmasında hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan, yerinde önlemler alan, Düşmanlarını çok iyi tanıyan yiğitlerimizin üzerine olsun vesselam.

                                                                                                                                


Yazarlar
Haberler