AMERİKAN DERİN DEVLETİ, 6 OCAK’TA TRUMP ve KOSKOCA DÜNYAYI NASIL KANDIRDI?

AMERİKAN DERİN DEVLETİ, 6 OCAK’TA TRUMP ve KOSKOCA DÜNYAYI NASIL KANDIRDI?
01:30 16.01.2021 | 4860 kere okundu | Yazarlar

Hasan Barın


6 Ocak Tarihi’nde tüm basın, medya, sosyal şebekeler Amerika’daki olaylardan bahsedip, Amerikan’da iç savaş çıkıp,  parçalanacağından bahsedip; koskoca insanlara yorumlar yaptırıyorlardı.
6 Ocak’ta da baş oyuncunun Trump’un kişisel zaaflarından faydalanan Amerikan derin devleti ve Biden olduğuna inanmıştım. 
7 Ocak’ta Facebook’ta yaptığım paylaşım: Tv’ler basın, sosyal medya ABD’deki yaşanan olayları iç savaş gibi lanse ediyor. Kesinlikle değil. Amerika ‘daki olayları, sistemden rahatsız olan, Trump’ın fanatiklerinin aşırı davranışları olarak görüyorum. Trump’ın derdi unutulmamak ve haksızlığa uğramış mazlum olan insan olarak koltuğu bırakmak, kısaca iç savaş değil, bir hafta içinde de her şey durulur, sonra da unutulur. (Tamamını yazamasamda, kısaca buydu, inanmayan bakabilir.)
Ve bir hafta geçti. Her şey duruldu.
Peki gerçekte ne yaşandı!
Amerikan derin devleti başkanlıktan ayrılsa da seçimlerde yüzde 44.2 oy almış Trump gibi, yanlışı doğruyu edepsizce de olsa sert şekilde konuşan, Amerika’da çok büyük kitlesi olan, her an özelliklede cahil kesimi demokratik veya antidemokratik şekilde harekete geçirecek potansiyelde olan bir insanı ortalıkta istemedi. İlerde gelebilecek Trump gibilere de önlem almak istedi.
Trump’ın mazlum olma isteğini, unutulmaktan korktuğunu, yüzde kırk dört oy almış,  Amerikan çıkarlarına ters olan birinin diğer seçimde de tekrar aday olacağını bilmiyor muydu?
Biliyordu! Bildikleri için de mükemmel bir şekilde Amerika’da ve dış dünyada yıpratılması, itibarsızlaştırılması, zaman içinde de unutturulması gerekiyordu. 
İşte tam olarak bunların gereğini, kendilerini ve yapacaklarını legalleştirerek yaptılar.
Gelelim 6 Ocak tarihine.   
Bilmem kaç tane istihbarat örgütü olan Amerika, 6 Ocak’ta olacakları bilmiyor muydu?                                                                                                                              
Aslına bakarsanız bilmeleri için derin araştırmaya da gerekte yoktu, çünkü Trump kendi söylüyordu. Bakın seçimin kendi aleyhine sonuçlanacağını düşünüp, 6 Ocak’ta olacaklarla ilgili 19 Aralık 2020’de attığı tweet’te, “6 Ocak’ta D.C.’de büyük bir protesto var. Orada ol, çok çılgın olacak!’ diye tarih, yer, zaman, hatta olayı bile belirtti.
Daha sonra attıkları tveetleri, yaptıkları bir kenara bıraktı, Adam, taaaa 19 Aralık’ta ne olacağını söylüyor.
Peki, niye önlem almadılar? Çünkü aynen böyle olmasını istediler!
Olaylara sırasıyla bakalım: Çoğu cahil olan fanatik insanların Temsilciler Meclis’inde toplanacağını biliyorlar mıydı?
Tabiki biliyorlardı, ama engellerlerse hem toplantı hakkına ters olurdu, hem de toplanacakları insanları hem mazlumlaştırır, hem savunduklarında haklı çıkarırdı. Engelleme olaylarında yaşanacak 
ölüm ve yaralanmalar yüzde kırk dörtlük seçmen tabakasını harekete geçirip, olaylar ülke geneline yayılabilir, durdurulamaz bir hal alabilirdi.
Göstericiler Temsilciler Meclisi’ne girdiler.
Peki meclise girmelerine engel olunamaz mıydı? Ona da engel olabilirlerdi ama yukarda yazdığım sebepten kaynaklı engellemediler. Kısaca yaralanmaları ve ölümleri yasal hale getirmek için gel gel yaptılar. 
Böylece Vandallar,  içeri girip, her Amerikalının gururu olan koltuklarda tarihi değeri olan eserlerle kızıldereli elbiseleriyle her Amerikalı’nın ağrına gidecek şekilde pozlar verip, ortalığı yakıp yıktı mı! 
Bu esnada, yaralananan polisler oldu,  göstericilerden de dört kişi öldürüldü mü? 
Bunu koca dünya ve Amerika’da televizyonlar gösterip, gazetelerde boy boy resimlerini yayınladı mı?
Kısacası, Dünya ve Amerikan vatandaşlarının gözü önünde, video görüntüleri, resimlerle sabit delillerle ispatlı, konuşanın konuştukça batacağı, en ufak savunması olmayan koskocaman haneye tecavüz.
Tam istendiği gibi, işlem tamam!
Trump oyuna geldiğini anladı aslında, müdahale etmek istedi ama iş işten geçmişti, vandallar kendine hakim olamıyordu ki, Trump nasıl hakim olacaktı.
Trump, demokrasiye, seçime saygısı olmayan, olayları tahrik eden, dört insanın ölümüne sebep olan insan oluverdi. Şimdi sıkıysa, bırakın dış ülkeden biri, en Trump fanatiği bile, Trump haklıydıyı bırakın, belki haklıydı desin! 
Böylece, Trump, topal ördeğe döndürüldü!
Daha bitmedi! Bu olaylardan kaynaklı, başkanlık süresine yetişirse azledilen başkan; azledilmezse azledilme davası açılan başkan olur düşüncesiyle, bir de azil süreci başlatıldı!
Böylece, topal ördek haline getirmekte yetmedi, ayakları olmayan ördeğe çevirildi!
Trump, bundan sonra bırakın iç, dış politika hakkında yorum yapmayı, ikinci lig beyzbol maçlarında bile yorum yapamaz hale getirildi.
Trump’ın unutulmama isteği ise, tarih kaybedenleri yazmaz, hatırlamaz gerçekliğine bırakıldı.  
Haklı mıyım sizlerin taktiri ama, olayların istediği gibi gerçekleşmesi için her şeyi yapmaya potansiyel olarak gördüğüm Amerikan derin devleti bana bunları düşündürüyor.
Sağlık, sevgi ve huzurla kalın!

  

 

  

 

 

İkiz kulelerin vurulduğu gün Pentegon un  vurulduğunda yangını söndürüken görev alan bir tane itfaiyeciyle görüşebilen var mı

Burada amaç sadece trumph değil trumph zihniyetiyle üst kademeler gelecek insanlardır

 

 

 


Yazarlar
Haberler