AMERİKAN "DEMOKRASİ" VE İRAN

AMERİKAN "DEMOKRASİ" VE İRAN
23:15 14.01.2021 | 3221 kere okundu | Yazarlar

Elturan Musayev

 


Uzun yıllardır dünyaya demokrasi öğreten Amerika, son günlerde yarattığı yanlış imajı paramparça etmiş ve kelimenin gerçek anlamı ortaya çıkmıştır. Yerli "Altın tenli" halkları soykırıma maruz bırakan Yankiler, hakikatten, adaletten ve hukukun üstünlüğünden söz ediyor.

200 yıl önce Afrika'dan köle olarak getirilen siyahlara karşı hâlâ ırk ayrımcılığı var. Aşağılandı ve öldürüldü. Amerika'nın, kimlikleri hala belirsiz olan bir İrlanda kökenli nesil tarafından yönetildiği artık bir sır değil. Demokrasi ve insan hakları nereye gitti? Yıllardır iktidarda olan devlet başkanları şu veya bu şekilde kan akrabasıdır.

ONLAR KİM? 


Dünya halklarını köleleştirmeyi hedefleyen bu yağmacı zenginlik açgözlüdür ve soyguncuların istediğini yapmak ister. Yahudi halkının adını çeşitli komplo teorileri icat etmek için kullanan bu "beyin" kimdir?


İran'ın şeytan dediği ABD, arkasında altın rezervi olmayan sahte bir kağıt parçasıyla dünyayı ele geçirdi. Dünya ekonomisinin önemli bir bölümünü elinde topladı.


Ülkeler zaten uyanmanın eşiğinde. Başlarına gelen trajedide Amerika'nın da payı olduğu gerçeğini herkes saklamıyor. Avrupa Birliği'ni bir araç olarak kullanan ABD, hızlı bir parçalanma yoluna girmiştir. Türkiye ve Çin'in iyi düşünülmüş politikasının bir sonucu olarak Büyük İpek Yolu projesinden ve kontrolünden mahrum kalan Amerika, yeni işgallere ve askeri çatışmalara hazırlanıyor. Bir salgın adına, Dünya'daki yaşamı felç ederek durumdan çıkış yollarını arıyorlar. Nasıl yapmalı ki Ortadoğu Asya devletlerinde nüfuz kollarını elinde tutmalıdır. 


Türkiye, Erdoğan'ın şahsında akıllıca, akıllıca ve cesur adımlarla Kafkasya'yı Yankiler'in askeri müdahalesinden kurtardı ve kelimenin tam anlamıyla bölgede söz sahibi oldu. Burada da çözülen Karabağ sorunu ABD'ye artık gerçekleşmeyecek bir rüya verdi. Bu nedenle İsrail, maşasıyla Suriye'deki İran askeri üslerine saldırılar başlattı ve yeni planlar açıkladı, size vururlarsa İran'ı vururum diyerek. Bu nedenle İran, halktan sakladığı balistik füzeleri göstererek bir tür vücut gösterdi. Ancak ABD'nin niyeti açık. İpek Yolu'nun kontrolünü elinize alın. Bölgeye hâkimlik etmek.
Buna karşılık, El Kaide'nin İran'da askeri üsleri olduğunu söyleyen Biden yönetimi, yakın gelecekte büyük felaketlerin yakın olduğunu söylüyor. Bu da ABD'nin rahatlıkla pes etmeyeceğini gösteriyor.


HAYDİ GÖZÜNÜZ AYDIN GÜNEYLİ KARDEŞLERİMİZ.

 

Çok yakında İran'daki molla rejiminden kurtulup kuzey Azerbaycan'ımızla birleşmenin zamanı gelmişdir.
Amerikan ve İran rejimlerinin savaşa girmesine ve özgürlüğünüzü geri kazanmasına izin verin. Halen Trump'a yönelik seçim sahtekârlığını, oy hırsızlığını protesto ediyorum. Seslerinizi koruyun. Askeri darbeye ve iç savaşa gebe olan Amerika, kendisini savunamıyor bile.


BAŞKA KİM AMERİKALI "DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ OLAN  AMERİKALI OLMAK İSTİYOR ???


Yazarlar
Haberler