Trump'ı da gözünüzde çok büyütmeyin.

Trump'ı da gözünüzde çok büyütmeyin.
18:57 13.09.2020 | 2285 kere okundu | Yazarlar

13 Eylül 2018 yılında yazdığım yazı:

 

Türkiye'nin Rusya'ya karşı sabırlı siyaset yürütmesini, korkaklık gibi yorumlayanlar ya çok bilgisizdirler, ya da objektif değiller.
Rusya'nın içinde 30 milyon Türk, 40 milyon Müslüman var. Az biraz uzağı görmek gerekiyor. Aynı zamanda Türk Cümhuriyetlerinin neredeyse hepisinde, iyi konumlarda çok sayıda Rusya ajanı görevliler var. 
Doğrudur, Rusya'dan ithalat, Rusya'ya ihracattan defalarla çoktur. Ancak özel sektör sahibi kişilerin Rusya'da kazandığı paralar da küçük rakamlar değil. Rusya büyük bir pazardır. Kızıl Orda unutulmamış... 
Türkiye bu kadar zor coğrafyada, bu kadar iç ve dış düşmanlara rağmen Cümhuriyet tarihinde ilk defa sınırlarını resmi olmasa da genişlendirdi. Hedef ise daha büyüktür. 
Türkiye Cümhuriyet tarihinde ilk defa silah satışından milyarlarla kazanç etmeğe başladı ve bu rakamlar her yıl artacak. Silah sanayesine ciddi yatırımlar oldu ve yatırımlar devam ediyor. Teröre karşı da operasyonlar başarılı şekilde devam ediyor ve edecek. 
Kısacası: bir devlet olarak karşısına çok ciddi hedefler koymuş ve bu hedefe doğru ağır ağır, ama kararlı şekilde yürüyor. Tabi, bazı olumsuzluklar da var, ancak bunlar asıl hedeflerden durdura bilemez.
Türkiye'yi merak etmeyin. Bu millet defalarla en zor anlarda başarılı olmuştur. Trump'ı da gözünüzde çok büyütmeyin. 
Asıl haline yanması gereken ülke Azerbaycan'dır. 
Tüm dünyanın Karabağ'ın bizim topraklarımız olduğunu kabul ettiğine rağmen, biz hayla toprağımız için "bişeyler" bekliyoruz...
Biz Karabağ'ı işgalden kurtarmalıyız!
Bunu ya İlham Aliyev'le, ya da onsuz etmeliyiz! 
Azerbaycan'ın her konuda yükselişi Karabağ'ın geri alınmasından geçiyor!


Yazarlar
Haberler