İREVAN TÜRK CUMHURİYETİ

İREVAN TÜRK CUMHURİYETİ
18:18 09.08.2020 | 4202 kere okundu | Yazarlar

Abil Babaoglu Sözbir Harekatı başkanı

1828 yılında Rus işğalından sonra,rusların şimdiki ermənistana yerleştirdiği haylar, ermenilerle birlikte oranın aborjen halkı Türklere sürekli olarak  etnik katliam ve etnik soykırımı uyğulamışlardır. 1988 yılında faşist Sovyet rejimi ve taşnaklar son 500 bin Türkü ve kardeşlerimiz müslüman Kürtleri ata baba topraklarından sürerek, faşist mono etnik devlet kurdular. 
Son 150 yıldır dünyanın her tarafında iimperiyalist güçler tarafından baskı, zulüm góren ve soykırıma maruz kalan Türkler bu gün artık bu gidişata dur diyor. Türkün uyanışı başlamıştır. Artık Türkler dim dik ayakta ve kendi hakklarını aramağa başlamıştır. 
Bu günlerin 2 en önemli olayı Türklerin iimperiyalist güçlere karşı tek tek değil, birlikte mübarize edeceklerini dünyaya gösterdi. 
Birincisi, Tovuz olaylarında kardeşinin arkasında duran kudretli Türkiye, Ruslara ve dünyaya artık Azerbaycanın yalnız olmadığını gösterdi. 
Türkiyenin bu tavrı faşist Rusya ve onun sadık köpeği Ermenileri düşünmeğe vadar etti. 
İkinci olay ise şimdiki Ermenistan'dan zorla, silah gücüyle deport edilen insanların bir araya gelerek mühacir İrevan Türk Cumhuriyeti'ni ilan etmesidir. 
Devletimizin adı İrevan, bütün dünyaya beyan ediyor ki: "Ermenistan'ın başkenti İrevan benim tarihi toprağım, tarihi İrevan hanlığının merkezidir.  Onu benden imperiyalist güçler zorla almışlar."
Orası Türk toprağı ve adalet yerini bulacaktır. O topraklar sahibine iade edilecektir. 

Devletimizin adı Türk Cumhuriyeti

Bu ad hem oranın tarihi sahiplerinin ismini çağrıştırıyor, hem de bu toprakların tarihi Turan'ın bir parçası olduğunu gösteriyor. İTC İrevan'da ilan edildiği zaman Turan'ın kurulmasına kimsenin engel olamıyacağını gösteriyor. Elbette camiye sokulmuş domuz kendi isteğiyle camini terk etmez. Bu ancak bütün Ermeni-Taşnak silahlılarının hepsinin yok edilmesi, Ermenilerin o topraklardan temizlenmesile olacaktır. 
Bu nedenle tarihi topraklarımız uğrunda savaşmak için yüz binlerce genç bizlere baş vuruda bulundular. 
Zamanı geldiğinde Turan ordusunun bir parçası olan İrevan Türk ordusu kurulacak ve tarihi topraklar için düşmanla savaşacaktır. 

İrevan Türk Cumhuriyeti
Çok muhteşem seslendiği gibi, dünyadaki bütün Türklerin sevincine, düşmanların korkusuna sebep olacaktır. 
İrevan Türk Cumhuriyeti
Sen bence Kafkaslar, Orta Asya'da ve Rusya'da  çok şeylerin değişmesine neden olacaksın. 
İrevan Türk Cumhuriyeti
Sen Turan'a giden yolun kılavuzu olacaksın. 
Sen tarihte yeni bir dönemin başlanğıcı olacaksın. Ben bundan eminim. 
Tanrı Türkü korusun. 
Turan eller var olsun. 
 


Yazarlar
Haberler